2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Hogyan védekezzünk a monilia gomba ellen? Elsődleges a megelőzés. Fontos, hogy a fertőzött növényi részeket, gallyakat, és mumifikálódott terméseket távolítsuk el és semmisítsük meg. A monília ellen virágzás idején védekezzünk, amennyiben a fertőzésnek kedveznek a körülmények (esős időjárás, 12 C alatti hőmérséklet). Bővebben: http://www.edenkert.hu/profi-kertesz/gyumolcsfak-vedelme/permetezzunk-monilia-ellen-121/1251/
A hársfának a virágát használjuk teának, a termését nem érdemes leszedni. Virágzáskor is figyelnünk kell, mert egy-két nap alatt elvirágzik. Gyűjtsünk hársfavirágot, megmutatjuk milyet!
Kedves Bozótvándor! A Hydrangea aspera Sargentiana-t enyhén savanyú vagy semleges talajba kell ültetni. Ez a megfogalmazás azt jelenti, hogy a talajnak nem lehet mésztartalma, mert arra a növény érzékeny. Mivel nagy termetű növényről van szó, az ültetőgödörbe adagolt savanyú föld nem fogja megoldani a savanyítást, amennyiben a talaj alapvetően meszes. Ha meszes talajú kertje van, javasoljuk a Hydrangea quercifolia vagy a Hydrangea arborescens fajtáit. Mely növények nem bírják a meszes talajt? Hogyan neveljünk szép hortenziát? Hogyan gondozzuk a Tölgylevelű hortenziát?
Üdvözlöm! A képek alapján szerintem vas-hiány a gond. Gazdaboltokban lehet venni folyékony formában is, illetve vasgálic is kapható, ami egy kristályos anyag. Mindkettőt vízben feloldva, beöntözve kell adni.
Üdvözlöm! Sajnos van egy ilyen vírus, ami ezeket a tüneteket produkálja; valószínűleg szamóca levélsodródás látszik a növényeken, amit vírus okoz. A fertőzött növényeket el kell égetni, védekezés nincs ellene sajnos.