2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A ricinus (Ricinus communis) valóban egyéves növény, a tél beálltával elfagy. A magjait áprilisban kell állandó helyre vetni. A magjaival óvatosan kell bánni, mert erősen mérgező.
Pergola befuttatására olyan növényt kell választanunk, ami nem olyan gyors növekedésű, hogy egy év alatt befussa a pergolát, aztán ne tudjon majd merre nőni. <p>Lehet már olyan kivit (Actinidia sp.) kapni, ami fagyálló, s alkalmas futtatásra; szép virágúak a különböző iszalag (Clematis alpina, C. vitalba) fajok, vagy a loncok közül a Lonicera x brownii, na és persze a különböző futórózsák.
A banán télen-nyáron sok fényt, vizet és tápanyagot igényel, különösen a nyári hónapokban. Bár ilyenkor nem szokás, de mégis segíthet a banánon, ha még idén friss, tápanyagban gazdag virágföldbe átülteti.
Az istállótrágyát lehetőleg ősszel kell kiszórni és ásással a talajba forgatni. Így a szerves anyag tavaszig elbomlik, a tápanyagok pedig a növények gyökerei számára felvehetővé válnak. Amennyire a gyökerek engedik közel lehet menni a fákhoz is. <p>Bővebben alábbi cikkeinkben olvashat a trágyázásról.<p>A lopótök akkor szedhető amikor héja megvastagszik és kisárgul, szára kemény és barna lesz. Legajánlatosabb az első fagyokig a növényen hagyni, majd néhány centis szárral kell leszedni. Majd meg kell mosni 3%-os hiperolos vízben, majd huzatos, aránylag meleg helyen ki kell szárítani.
Ha már kora tavasszal virégző évelőket szeretne kertjébe, érdemesebb cserepes évelőt vásárolni - már kb. 150 Ft-tól kezdődnek ezek árai. Kora tavaszi magvetéssel inkább csak a következő évi virágzás garantált.