2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A kínai leander másnéven selyembokor (selyemkoró) (Asclepias curassavica) évelő kis bokor, a trópusokról származik. Feltűnően élénkszínű piros-sárga virágfürtjeivel díszít. Sokan leandernek nézik, ahhoz hasonló levele miatt. Nyáron kertbe kiültethető, de tartható cserépben vagy dézsában is. Télen 10-15°C-on, világos pincében átteleltethető. Magjait januárban ültesse el laza szerkezetű földbe, tartsa meleg 20-25°C-os helyen, ilyen melegben indul a csirázás és tud gyökeresedni a növény.
Ha teljesen sötét van, az nem a legideálisabb, mivel a tövek megnyúlnak, legyengülnek. Ha lehet, valamivel világosabb helyet kell keresni a muskátlinak.
A krizantém eredendően tűri a téli időjárást, de extrém hideg esetén valóban elfagyhat, ezért célszerű lombbal vagy egyéb eszközzel takarni. Az újabb nemesítésű és intenzíven hajtatott növények, amelyeket a virágboltok most árulnak, már gyengébben bírják a fagyokat, de szerintem takarás mellett meg lehet próbálni az átteleltetést, természetesen nem cserépben hanem a földben tartva.
A vizinövények között vannak fagyérzékeny és fagytűrő növények. Az utóbbiakat nyugodtan a tóban hagyhatjuk biztosítva a megfelelő vízmélységet, de az előzőknek fagymentes helyet kell biztosítanunk. Ez lehet egy világos pince, ahol egy kádban átteleltethetők. Ezek közé tartoznak a következő fajok pl.: <p> - Indiai lótusz (Nelumbo nucifera)<p> - Tündérrózsa (Nymphaea sp.) <p> - Kagylótutaj (Pistia stratoides) <p> - Tömött sellővirág (Pontaderia cordata)
A levendula télálló és fagytűrő növény, a kertbe kiültetve minden gond nélkül átvészeli a telet. Az idősebb bokrokat tavasszal érdemes metszeni, megfiatalítani.