206. TAVASZI DÍSZNÖVÉNY-KIÁLLÍTÁS
Óriási volt a sürgés-forgás a Budai Arborétumban. Pénteken megnyílt a 2006-os dísznövény-kiállítás.
Óriási volt a sürgés-forgás a Budai Arborétumban. Pénteken megnyílt a 2006-os dísznövény-kiállítás.
Nagy port kavart az Andrássy úti fák telepítése. Magas kőrist, ezüst hársat vagy valami mást kellene (kellett volna) telepíteni? Vita a fákról.
A kis málnabogár a málna és a szeder virágbimbóit és termését is károsítja. Ezért fontos, hogy védekezzünk ellene.
Szinte hirdetésbe illő jelenség: "Metálzöld bogár, legfeljebb két éves, optikai tuninggal, dupla spoilerrel, manuális klímával gyűjtőnek eladó."
A közönséges spárgabogár az egyik legjelentősebb, de talán legszebb kártevője a spárgának. Ellenségétől a spárgadarázstól pont a növényvédő szerek mentik meg.
A félárnyékos helyet kedvelő fajok közül a begóniát, a vízifuksziát (törpe nebáncsvirág), az árnyékos helyet kedvelők közül pedig a fuksziákat javasolnám.
A selyemakác (Albizia julibrissin) a mi éghajlatunknál melegebb területről származik, ezért a mi teleinket fiatalon nehezen viseli el. A magról kelő növényeket védeni kell a fagytól. Később védett, napos helyre ültessük, kezdetben lassan, majd gyorsan megnő akár 6-10 m magas, terebélyes fává.
Sokan gondolják azt, hogy a kutya és a kert nem fér össze, pedig csak nevelés kérdése. A következő cikkben utánaolvashat a kutyabarát kert követelményeinek.
A növény földlabdájáról óvatosan vágja le a gyökérzetet takaró zsákot úgy, hogy arról a termőföld ne hulljon le.
Épp most hallottam egy humánus módszerről: a hangyabolyba helyezzen dióleveleket. Állítólag a hangyák nem szeretik a levél illatát, ezért elmenekülnek. Ha ez nem válna be, próbálja meg a triklórfon tartalmú hangyairtó csalétket a Protecttől.