206. TAVASZI DÍSZNÖVÉNY-KIÁLLÍTÁS
Óriási volt a sürgés-forgás a Budai Arborétumban. Pénteken megnyílt a 2006-os dísznövény-kiállítás.
Óriási volt a sürgés-forgás a Budai Arborétumban. Pénteken megnyílt a 2006-os dísznövény-kiállítás.
Nagy port kavart az Andrássy úti fák telepítése. Magas kőrist, ezüst hársat vagy valami mást kellene (kellett volna) telepíteni? Vita a fákról.
A kis málnabogár a málna és a szeder virágbimbóit és termését is károsítja. Ezért fontos, hogy védekezzünk ellene.
Szinte hirdetésbe illő jelenség: "Metálzöld bogár, legfeljebb két éves, optikai tuninggal, dupla spoilerrel, manuális klímával gyűjtőnek eladó."
A közönséges spárgabogár az egyik legjelentősebb, de talán legszebb kártevője a spárgának. Ellenségétől a spárgadarázstól pont a növényvédő szerek mentik meg.
Üdvözlöm! Az eukaliptusz elképesztő ütemben növekszik! Nagyon nagyra nő, akár 70 méterre is feltörekszik. Afrikában a mocsarakba ültetik és így csapolják le a meglévő vizet! A fagyokat rosszul tűrik, bár a mi éghajlatunkon nem javaslom a telepítést, de a Eucalyptus coccifera -15 C-ig bírja. Én inkább valami más fajt ajánlanék, pl.: a leyland ciprus (Cupreccosyparis X leylandi). Ez a leggyorsabban növő fenyő, évente akár 80 cm-is.
A Dracena marginata a nem mérgező növények listájába tartozik. A szobai futóka (Epipremnum aureum) viszont már enyhén toxikus hatással rendelkezik, főleg kutyákra és macskákra, de ajánlott kisgyermekek elől is elrejteni. Megrágása vagy lenyelése esetén száj és torok irritációt okozhat, de a hányás és nyáladzás is egyike a tüneteknek. A növény mérgező hatása a növény nedvében rejlik. Kapcsolódó cikkek: Melyik szobanövényünk mérgező? Mérgező virágok a kertben Kutyákra mérgező hatású zöldségek
A leveleket rózsakabóca szívogatja, azért van a sok, pontszerű kivilágosodás. Az erősen szívogatott levelek később sajnos elszáradhatnak. Rovarölő szerrel pl. Actara 25 WG vagy Decis 2,5 EC lehet permetezni őket ellene. Az ápolással egyébként minden rendben! Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Az a lényeg, hogy a Hibiscusun kívül mehet össze ültetés a felsoroltakból. A Hibiscust azért nem javaslom, mert más az igénye, mint a többinek. A többit mérsékelt öntözéssel kell tartani, a párásítás nem szükséges. A másik megoldás, hogy húsevő mocsári növényeket ültet össze. pl.: vénusz légycsapója, harmatfű, szaracénia, kancsóka, kobraliliom.
Tisztelt Tusák Sándor! A rododendronok az erdei savanyú talajt és árnyékot kedvelő növények. Nem kedveli a zárt védett helyre (fal mellé) ültetést, valamint a folyamatos, rendszeres tápoldatozást sem, mely egy idő után só felhalmozódáshoz vezet a talajban. Ezen tényezők együttes fennállása levéldeformáláshoz vezethetett. Üdvözlettel: Növényorvos