2101. Mi a vágott rózsa hosszú életének titka?
A rózsa az egyik legkeresettebb vágott virág. Hogyan kényeztessük, hogy a levágott rózsák minél tovább életben maradjanak?
A rózsa az egyik legkeresettebb vágott virág. Hogyan kényeztessük, hogy a levágott rózsák minél tovább életben maradjanak?
A hétköznapok forgatagában sokszor nincs időnk órákat eltölteni egyetlen torta sütésével. Itt egy gyors és finom torta receptje, ami hamar elkészül és biztosan a család kedvencévé válik.
A banános-csokoládés kenyér egyesíti az érett banán és a csokoládé édes aromáját. Reggelire ugyanolyan ízletes, mint desszertnek. Tanuljuk meg, hogy hogyan kell elkészíteni a banános-csokoládés kenyeret!
A Geogenanthus a kommelina-félék (Commelinaceae) családjába tartozó évelő dísznövény. Mivel eredeti élőhelye Peru, szereti a meleget. Fagyérzékeny, így oda kell figyelni hőigényére. Ebből a cikkből megtudhatod, hogy mi szükséges egy egészséges Geogenanthus virág tartásához.
A Gesneria a csuporkafélék (Gesneriaceae) családjába tartozó növény, amely harang alakú, színes virágaival és zöld leveleivel színesebbé teszi az otthonodat. Egy kis odafigyeléssel és gondozással te is tarthatsz otthon Gesneriát. Tudd meg, hogy hogyan lehet könnyen és egyszerűen szaporítani ezt a trópusi növényt.
A kertünkben saját retkünk felmagzott, majd a magokat újra elvetettük. Fogyasztható-e az egyeléskor kiszedett növény és zöldje?
A hangyák közvetlenül nem károsítják a fákat, és általában nem is jelennek meg azokon, csak másodlagosan. Gyakori a levelek hátoldalán kialakuló levéltetű telepek rejtett kialakulása, felszaporodása, és az általuk termelt mézharmat csalogatja a fára a hangyákat. Pajzstetvek is képeznek mézharmatot. Mindkét kártevő előfordulhat a gyümölcsfákon, ezek ellen kell védekeznie, utána a hangyák is eltünnek a fáról.
A Zamioculcas zamiifolia alapvetően levéldíszövényként tartott faj, de az idősebb példányok megfelelő tartás mellett kihozhatják torzsavirágzatukat. Mivel az eredeti élőhelyéhez szükséges körülményeket aligha tudunk neki biztosítani, így jellemző időszakot sem lehet megadni. Egy nagyobb rizómával rendelkező, szórt fényben tartott, sok leveles (15-20) növény már szobai körülmények közt is virágozhat.
Valószínűleg valami szívogató kártevő van jelen a növényen, a ragacsos, cukros váladékból erre tudok következtetni. Szabadba ki kellene vinni, árnyékba és néhány napos időközönként lefújni kontakt és/vagy felszívódó rovarölő permetszerrel.
Sajnos ebben a kérdésben biztos javaslatot nem tudok mondani, érdemes lenne az algaölőszer gyártóját vagy forgalmazóját kérdezni. Azt javasolnám azonban, hogy mindenképpen le kellene halászni a tetejéről az elhalt algatömeget, plusz emellett valami kerti tóba való szűrő is jót tenne a vízminőségnek.