2126. Tarts otthon Costust!
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
Ki ne szeretné nyáron a főtt kukoricát?! Még finomabb, ha a kertben termett kukoricából készítjük. Mutatjuk, hogyan érdemes kiskertben kukoricát termeszteni!
A kamélia (Camellia) a teafélék (Theaceae) családjába tartozik. Különlegessége az, hogy télen virágzik, amikor más virágok nyugalmi időszakukat élik. Az első részből megtudhattad, hogy milyen módokon lehet szaporítani most pedig kiderül, hogy milyen problémák adódhatnak a kamélia nevelése során. Második részünkben a kamélia gondozásával kapcsolatos problémákról írunk.
A nőstény lepke (Lepidoptera) jól elrejti a gubóját, majd elpusztul maga után hagyva a bábokba rejtett tojásait. A zsákhordó lepkefélék (Psychidae) orsó alakú gubókat hagynak a fákon, és a cserjéken országszerte. Több mint 128 féle növénnyel táplálkoznak. Lássuk, hogy melyek azok a növények, amelyeket károsíthatnak!
A boróka, a galagonya és a birs levelein és ágain képződő rozsdagombák, olyan betegségek, amelyeknek két gazdatestre van szükségük teljes életciklusuk kitöltéséhez. Lássuk, hogy melyek a rozsdagomba tünetei és, hogy hogyan védekezhetünk ellene.
A levélszél barnulás jellegzetesen a száraz levegő tünete, kavicságyon tartva jobb a ritkább öntözés, és jobb ha alulról szívja fel a vizet, így egyben párásabb is a levegő körülötte. Száraz levegőjű lakásban néha mindemellett nem árt megpermetezni lágy, langyos vízzel a lombozatot.Levélszél barnulást még a tápanyag, elsősorban a kálium hiány okoz. Kéthetente (jelen esetben egy-két alkalommal hetente) érdemes tápoldatozni, pl. virág foldüngerrel, vagy más, enyhén kálium túlsúlyos tápsóval, tápoldattal.
Tisztelt Harkainé Adrien! Igen, vissza lehet vágni a tervezett méretre és ezután a tuják főleg oldalirányba dúsulnak majd. A vastagabb ágak vágási felületét érdemes sebkezelővel lekezelni. A legjobb tavasszal elvégezni a munkát. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Tisztelt Kérdező! 1. A növények mesterséges megvilágításával kapcsolatban ajánlom figyelmébe a következő weboldalt: http://www.gazlap.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=100 Létezik kifjezetten növényvilágításra való ledes lámpa, itt egyet emeltem ki a sok közül a példa kedvéért: http://www.ledeslampa.hu/15W_LED_noveny_izzo 2. A mocsári ciprus megtisztított magját vetés előtt egy hétig langyos vízben kell áztatni. A vetés áprilisban a szabadba történik. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Kedves Ditti! Ez a leggyakoribb tárolási probléma. A betegség neve: lenticella foltosság, ez egy élettani betegség, általában a kalcium hiány okozza, mert a talajban nem volt megfelelően kötött kalcium, ez az egyoldalú trágyázásnak köszönhető, de a száraz években is ez egy ok lehet. KÉssel ki kell vágni a barna részeket és nyugodtan fogyasztható a gyümölcs, viszont figyelni kell folyamatosan az almákat, mert szépen lassan -a hűtés ellenére is- el rothadhatnak. Próbálják gyakran szellőztetni a helységet. Igazából ez a hiba nem az Önöké, hanem a termesztő nem megfelelő talaj-gazdálkodása valószínüleg.
Tisztelt Aribari! A lemosó permetezést túl alacsony nappali hőmérséklet mellett már nem érdemes elvégezni, mert a növényvédő szer hatásfoka ilyen alacsony hőmérsékleten minimális. Az ideális hőmérséklet erre a nappali 10-12 fok, fagymentes éjszakákkal. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök Bővebben a szerekről és az őszi lemosásról itt olvashat: Ezek közül a lemosó permetszerek közül válogathatunk Mi legyen az utolsó őszi növényvédelmi kezelés? Sokat veszít, aki kihagyja az utolsó permetezést a gyümölcsösben