231. Milyen növények alkalmasak a házunk befuttatására?
Milyen szép tud lenni egy futószőlővel befuttatott homlokzat! Az esztétikai értékén kívül azonban sok szempont szól mellette, sőt ellene is.
Milyen szép tud lenni egy futószőlővel befuttatott homlokzat! Az esztétikai értékén kívül azonban sok szempont szól mellette, sőt ellene is.
A Hagymás-hegység Erdélyben, Hargitától északra, Gyergyószentmiklós közelében található. Úticélunk a hegység és közelében levő Gyilkos-tó, végül a tótól induló Békás-szoros volt.
Hófehérke hoppon maradt: az érésgátlóval kezelt svájci alma - mielőtt beleharaptak volna - elaludt.
Őrjöng a kutya. Kibotorkálunk a kertbe és rögtön meghalljuk a sün motozását a kerítés mellett. Űzzük el vagy fogadjuk be?
A víz mindig jól jön a kertben, főleg ha olyan sok van, hogy még dísznek is használhatjuk. Lássuk, hogyan lehet tavunk, szökőkutunk, vagy vízköpőnk!
Az utóbbi évek felfedezettje a díszkáposzta, amelytől először magam is idegenkedtem, de mára megváltozott a véleményem róla, szerintem nagyon vicces növény és jól bírja a téli fagyokat is.
Az egyik legnépszerűbb és legkönnyebben termeszthető faj a sokvirágú jázmin, a következő két cikkből minden kiderül róla!
A viszvirágnak (Hoya sp.) valóban nagyon erős illata lehet, amit főleg éjszaka lehet érezni. A virág illata nem mérgező, kisgyerek is aludhat vele egy szobában, persze ez nem vonatkozik arra, hogy a szép virágok meg is ehetők, az okozhat mérgezési tüneteket.
A hibiszkuszt valószínű, hogy az üvegházi molytetű vagy köznapi nevén a liszteske támadta meg. Az állat kizárólag a levél fonákán található meg, ott szívogatja a növény nedveit. Erős fertőzés esetén molytetvek elleni (pl. piretrin hatóanyagú)készítménnyel lehet védekezni.<p>Egyéb megelőzési ötlet és gyógymód a liszteske ellen, a mellékelt cikkben olvasható.
Magyarország nagy részén a meszes talaj a jellemző, inkább csak Nyugat-Magyarországon fordul elő savanyú talaj, ami az áfonya termesztéséhez is szükséges. Ahhoz, hogy pontosabb leírást kapjunk, mindenképp talajvizsgálatot kell végezni, amelyet a megyei növényegészségügyi és talajvédelmi állomások végzik.