236. Miért érdemes galagonyafát ültetni?
A galagonya (Crataegus), a rózsafélék (Rosaceae) családjába tartozó növény. Bár sövénykerítésként is hasznos, kulináris fontossága és gyógyító hatása megkérdőjelezhetetlen.
A galagonya (Crataegus), a rózsafélék (Rosaceae) családjába tartozó növény. Bár sövénykerítésként is hasznos, kulináris fontossága és gyógyító hatása megkérdőjelezhetetlen.
Milyen időjárásban ültessünk fákat? Mekkora gödröt kell ásni? Milyen távolságra ültessük a fákat? Mutatjuk!
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
November eleje sokunk számára az elhunyt szeretteink megemlékezéséről szól. Ilyenkor általában új, friss virágokkal tesszük szebbé a sírokat. Lássuk, milyen virágokat érdemes a sírkerteknél elhelyezni, amelyek a mostohább körülmények közepette is tovább megélnek!
Egy sövény nagyszerű megoldás a kert bekerítésére, mivel nem csak télen visznek színt a fakó tájba, hanem még a száraz, nyári hónapokban is nagyon szép látványt biztosít az élénk színű virágok mellett. A következőkben bemutatunk néhányat belőlük!
Kedves Érdeklődő! Megmentheti a növényt! Így látatlanban nehéz metszési tanácsot adni, de a következők figyelembe vételét javaslom: Mindenképp várja meg a tavaszt a metszéssel, mert a téli fagyok károsíthatják a rügyeket és lehetőleg ne vágjon vissza 1/3-ánál többet egyszerre, mert a fás részeken csak az alvó rügyek tudnak kihajtani, hagyjon vékonyabb legalább 2-3 éves vesszőket is, amiről könnyen meghajt a növény, így kisebb a kockázata, hogy kipusztul. Ha a fenti metszés után a növény alulról is szépen kihajt akkor jövőre megint visszább veheti, így fokozatosan megfiatalíthatja a tövet és alul ismét bokrosabb lesz. Üdvözlettel, A Stipa Szekértője Pillangócsalogató díszcserje a nyári orgona Hogyan és mikor metsszük díszcserjéinket?
Kedves Aranka! Igen nehéz így a fotók alapján fajtára behatározni a növényt, mert annyi változat jelenik meg nap mint nap amik nagyon hasonlóak és élőben lehetne pontosabban nyilatkozni. A picike hamisciprus Chamaecyparis lawsoniana egy szürke közepes növekedési erélyű fajtája lehet (pl Ellwoodii 3-4m-es lesz, de lehet Snow White az kisebb marad 1-1,5m). A nagyobbik, bár a képen eléggé nehezen látható, valószínűleg egy valódi ciprus ami tényleg Görögországban is honos: Cupressus sempervirens. Azért is fagyhatott vissza, mert kissé fagyérzékeny nálunk. Ismerjük meg a hamisciprusokat!
Kedves Zsuzsanna! A 10m-re én két fát javaslok. A gyorsan növő fák általában nagyra is nőnek, de van pár faj ami viszonylag hamar lombosodik így árnyékot is tud nyújtani és nem nő óriásira. A legjobb megoldás ha kicsit korosabb már szép elágazódásokkal és lombozattal rendelkező fát vásárolnak 12/14-es vagy a feletti méretben. Pár javaslat: juharok: Acer campestre fajták, Sorbus aucuparia / aria - Madárberkenye fajták, Crataegus laevigata Paul's Scarlet - díszgalagonya fa, Fraxinus ornus Mecsek - gömbhárs. Üdvözlettel, A Stipa Szekértője Juharfa fajták Ültessünk madárberkenyét! Miért érdemes galagonyafát ültetni? Csodálatos hársfák
A vérszilvák (mirobalán) (Prunus cerasifera 'Hollywood) elsősorban díszítő funkciói miatt kedvelt igénytelen. a városi körülményeket is jól tűrő díszfák. Valóban méretes termései ehetőek lennének. Élettani okok állhatnak a virágok lepotyogása mögött, illetve az egyre általánosabbá váló probléma: a beporzó rovarok hiánya is előfordulhat. Hasonló kérdés-válasz: Ehető-e a vérszilva termése?
Nem csak a gyümölcstermő csonthéjasokon, de a babérmeggyen is megjelenik ez a kórokozó. Hűvös, csapadékos tavaszokon súlyos megbetegedést okozhat. A nyár végére jelentős lombvesztés következhet be. A károsított leveleken barnás-pirosas, apró, kerek foltok jelennek meg. Az idő előre haladtával ezek a foltok kitöredeznek, és a levél úgy nézz ki mintha sörétes puskával lőtték volna rá. A kórokozó micéliummal és konídiummal telel át a vesszőkön és a lehullott leveleken. Védekezés: beteg vesszők eltávolítása, rügypattanás előtt rezes lemosó permetezés. Vegetációban kontakt és felszívódó szerek kombinációjával és 10-14 napos permetezési fordulókkal lehet védekezni. A legendás babérmeggy (Prunus laurocerasus) - 1. rész