256. Ismerjük meg az istenfát!
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
A juharfák szép nagy fák, melyek Ázsiában, Európában, Észak-Afrikában és Észak-Amerikában honosak. Kanada nemzeti jelképévé vált; a juharfalevél helyet kapott Kanada nemzeti zászlaján. Ismerjük hát meg a juharfajtákat! Bemutatunk 15+1 juharfa fajtát.
A kert az öröm forrását jelentheti tulajdonosa számára. Cserjék, virágpalánták, bokrok és fák ültetésével nemcsak díszítjük kertünket, hanem igazi kihívással nézünk szembe.
Ismerjük meg a különböző orgonafajtákat! Cikkünkből hasznos tippeket megtudhatunk az orgona gondozásával, metszésével és a betegségek kezelésével kapcsolatban.
Januárban a kert még pihen, de ez nem azt jelenti, hogy nincsen vele munka. Ezek a legfontosabb januári kerti munkák!
Üdvözlöm! Az életbogyó cserje félárnyékba való, nem szereti a tűző napfényt. Szerintem tápanyag hiány lehet a fejlődés megállás oka. Javaslom, hogy szerves- vagy műtrágyával pótolja az esetlegesen hiányzó elemeket!
Kedves Érdeklődő! Nyugodtan szétültetheti őket de ne egyesével, hanem kb. 3 növény kerüljön egy cserépbe (ilyenkor még könnyen szét lehet őket szedni). Az idős kávécserjét egyesével ültetik. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Csadus! A kép alapján úgy tűnik, hogy nincs elég víz, illetve a talaj nem jó! A Magnolia enyhén savanyú talajt szeret, ezért javaslom, hogy tőzeget tegyenek a töve mellé, be kell ásni, hogy a gyökerek abba legyenek. Érdemes komposztált marhatrágyával keverni. Javaslom még, hogy Champion nevű gomba és baktériumölő szerrel fújja le. Kapcsolódó kérdés: Hogyan gondozzam a magnóliámat?
Üdvözlöm! A képen, igen egy déli gesztenye (Castanospermum austrais) látható. Az ápolása Fényigény: napos, világos helyet szeret, nyáron a tűző napot nem bírja! Hőmérséklet: tökéletesen megfelel hazánk hőmérséklete, viszont fagyérzékeny és legalább 17-20 °C legyen télen! Öntözés: Közepes vízigényű növény, télen viszont kéthetente elég ha megöntözzük.
A növény túlélésére és megfelelő fejlődésére akkor van esély, ha alapvetően védett, félárnyékos helyet tudunk neki biztosítani. A téli védelem sajnos elengedhetetlen, legalábbis az első években. Nem tartom jó megoldásnak a ládával való takarást, mert így egész télen sötétben lenne. Próbálja ki a következő módszert: Szúrjon le 3-4 kisebb karót a növény körül, kicsit nagyobb körben. A karókat vegye körbe valamilyen jól szellőző anyaggal (pl. szunyogháló). Töltse fel lazán tölgylombbal úgy, hogy a növény hegyét is takarja kicsit a lombréteg. (Ne nyomkodja meg, a lomb maradjon laza!) A tölgylomb vizesen sem fog összetömörödni, így a növény nem "rohad be" alatta. A fagyérzékeny növények áttelelési esélyeit javítja, ha jól begyökeresedve vágnak neki a télnek.