256. Ismerjük meg az istenfát!
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
A juharfák szép nagy fák, melyek Ázsiában, Európában, Észak-Afrikában és Észak-Amerikában honosak. Kanada nemzeti jelképévé vált; a juharfalevél helyet kapott Kanada nemzeti zászlaján. Ismerjük hát meg a juharfajtákat! Bemutatunk 15+1 juharfa fajtát.
A kert az öröm forrását jelentheti tulajdonosa számára. Cserjék, virágpalánták, bokrok és fák ültetésével nemcsak díszítjük kertünket, hanem igazi kihívással nézünk szembe.
Ismerjük meg a különböző orgonafajtákat! Cikkünkből hasznos tippeket megtudhatunk az orgona gondozásával, metszésével és a betegségek kezelésével kapcsolatban.
Januárban a kert még pihen, de ez nem azt jelenti, hogy nincsen vele munka. Ezek a legfontosabb januári kerti munkák!
Üdvözlöm! A loncot lehet nevelni cserépben is, de inkább dézsát javaslok, mert kell neki a hely. Télen fagyérzékennyé válnak a cserjék is cserépben, vagy dézsában, mert nincs óltalmazó föld, ami védené a gyökeret. Selyem akácot is hasonlóan lehet tartani, de inkább mindkettőt a kertbe ültetném ki! Télen vermelni, vagy takarni kell a cserepet!
Tisztelt Kertbarát! Az elkövetkezendő években biztosan fog virágozni. Intenzív fejlődés nem várható el tőle az ültetés utáni hónapokban, egyébként is lassú fejlődésű növény. Az ültetés utáni bőséges vízellátás feltétele a begyökeresedésnek, de lassan csökkentse a vízmennyiséget, hogy a hajtások "beérjenek", megfásodjanak, felkészüljenek a télre. Ha a sok locsolástól laza marad a növény szövete, könnyebben kifagyhat. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
A növény neve kései végzetfa, latinul Clerodendrum trichotomum. Ázsiai származású, nálunk kissé fagyérzékeny, ezért többnyire csak védett helyre ültetik. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő Kapcsolódó cikk: Végzetfa (Clerodendron thomsonae)
Kedves Hömpölygő! A visszametszésről általánosságban azt kell tudni, hogy szerencsésebb vegetációs periódusban végezni, mert ilyenkor a szövetek osztódása intenzív, és a sebek még be tudnak forradni. Hideg időben a sérült felület fertőződhet, ill. könnyebben visszafagyhat. Az ideális metszési idő márciustól augusztusig tart. A fagyérzékeny növényeknél (a Leyland ciprus és a babérmeggy is ezek közé tartozik) a metszési idő betartása még fontosabb. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Ezek a károsított levelek így is úgy is elszáradnak majd. Azokra gondolok, melyek már felpöndörödtek, száradni kezdtek. Levágni azért kell, hogy az ott élő atkák és lerakott tojásaikból kikelő újabb állatok ne súlyosbítsák a helyzetet. Tehát ezeket inkább egészségügyi szempontból fontos lecsípni. Bár nem tudom, hogyan és mennyire lett megmetszve a másik növény, de nem hiszem, hogy emiatt pusztult el. A virágzást befolyásolhatja valamennyire, ezért a "valódi" metszést tavasszal (vagy tavasztól) végezze, hogy legyen ideje regenerálódni. Fog virágozni, de figyelni kell a metszésnél, hogy az oldalhajtások egy részét erősebben, a másik felét csak kevésbé vágja vissza. Így eléri, hogy bokrosodjon, de virágozzon is. A követő évben fordítva, azaz a hosszabbra hagyott hajtásokat metssze meg erősebben. Leander metszése: ősszel vagy tavasszal jobb? Készítsük fel leanderünket a télre Útmutató a leander szakszerű teleltetéséhez Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg?