256. Ismerjük meg az istenfát!
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
A juharfák szép nagy fák, melyek Ázsiában, Európában, Észak-Afrikában és Észak-Amerikában honosak. Kanada nemzeti jelképévé vált; a juharfalevél helyet kapott Kanada nemzeti zászlaján. Ismerjük hát meg a juharfajtákat! Bemutatunk 15+1 juharfa fajtát.
A kert az öröm forrását jelentheti tulajdonosa számára. Cserjék, virágpalánták, bokrok és fák ültetésével nemcsak díszítjük kertünket, hanem igazi kihívással nézünk szembe.
Ismerjük meg a különböző orgonafajtákat! Cikkünkből hasznos tippeket megtudhatunk az orgona gondozásával, metszésével és a betegségek kezelésével kapcsolatban.
Januárban a kert még pihen, de ez nem azt jelenti, hogy nincsen vele munka. Ezek a legfontosabb januári kerti munkák!
Tisztelt Tardi Aranka! Igen az aranyvessző virágzás után kell metszeni. A növényt a képek alapján a felére, kell visszavágni, mely az egy méteres méretnek felel meg kb. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök (www.aleonkert.hu) Az aranyvessző (aranyeső) gondozása, metszése Ismerjük meg az aranyvesszőt (Forsythia)!
Kedves Aranka! A képen egy sárga borsócserje van (Caragana arborescens). Ez kissé ellent mondásos, hogy fa, de valószínüleg fának lett nevelve. Április-májusban virágzik. Eredeti élőhelye: Szibéria, Kína, Mongólia. A legnépszerűbb fajtái, a törzsre oltott csüngő ágrendszerű "pendula", illetve a szeldelt levelű "Walker".
A gránátalma itthon nagyon ritkán hoz termést, mégis érdemes tartásával fáradozni, mert nagyon szép látványt nyújt. Kisebb erkélyekre, vagy teraszra a törpe fajtát érdemes választani, amelyek 1-1,5 méteresre nőnek meg. A törpe gránátalma temperált körülmények között, szélvédett helyen, déli lejtőkön, déli fal tövében, szabadban is nevelhető, bár eredetileg szubtrópusi cserje. Remek habitusú, kompakt, sűrű, kb. 45-90 cm magasra nő, amely akár termést is érlel, ha a nyarat hosszú, kellemes ősz követi. Edényben nevelve, télen fagyvédett helyen teleltethető. Ha beérik, termése fogyasztható. A 'nana emperor' duplavirágú, lassú növekedésű, termést is érlelő fajta. Bonsainak kiváló. A féltörpe 'wonderful', az eredeti méret felére nő, meleg környezetben fogyasztható, 5-6 cm átmérőjű termést is érlel.
A rózsaloncot az alábbiak szerint és a következő időpontokban érdemes metszeni: A rózsalonc január-februári metszéseHa meg akarja fiatalítani a rózsaloncot, akkor a legjobb, ha január-februárban teszi, amikor már nem fagy. Ha a dísznövény túl nagyra nõtt, vagy netán elöregedett, akkor fiatalító metszést is végezhet rajta.Fiatalító metszés alkalmával 3-5 év leforgása alatt az idõs bokor minden egyes ágát teljesen le kell vágni, de ennek tervszerûen kell végbemennie. Azt, hogy melyik évben melyik ágat metszi meg, elõre meg kell határoznia. Ne a cserje külsõ oldalán kezdje a metszést, hanem a belsején. Az ágakat az egész cserjében egyenletesen elosztva, kb. 30-40 cm-es magasságig vágja vissza, lehetõség szerint röviddel egy olyan szem fölött, amely kifelé néz.Ha úgy döntött, hogy a rózsaloncot 3 év alatt fiatalítja meg, akkor az elsõ évben az ágak 1/3-átA rózsalonc június-júliusi metszéseHa úgy találja, hogy túl szélesre vagy túl magasra nõttek a rózsalonc ágai, akkor június-júliusban, (közvetlenül) a virágzás után vissza is vághatja azokat.
Üdvözlöm! Szerintem még nem kell elkeseredni, mert biztosan be fog indulni a növekedése. A törzs levágást Ön dönti el, nincs köze a tápanyag "elvételnek " hozzá, nem történik ilyen. Pusztán A fa jelleg miatt kell levágni a törzset, mert így cserje, ha tőből ágazik el. Önnek kell eldöntenie, hogy hogy tetszik jobban.