256. Faiskolák fukar kertészeknek
Langyos szellő söpört végig a Ráday utcán - ilyenkor indul a kertész-biznisz. Körbenéztünk a faiskola-fronton, hogy milyen lesz az idei kínálat, mivel csalogatják a vevőket.
Langyos szellő söpört végig a Ráday utcán - ilyenkor indul a kertész-biznisz. Körbenéztünk a faiskola-fronton, hogy milyen lesz az idei kínálat, mivel csalogatják a vevőket.
A magyar receptek és konyhaművészeti értékek alkotói jogainak védelmére új érdekképviseleti szervet hoztak létre Culinaris Hungaricus néven - tudta meg az édenkert.hu riportere a bemutatkozó sajtótájékoztatón.
A cseresznyét igazából nem is kell metszeni. Ha mégis kiváncsi, miért írtuk ezt a cikket, olvasson!
Igen, a hidrovetés egy új, amerikai, környezetbarát technológia, amellyel egyszerre lehet összekeverni a többféle fűmagot, trágyát, talajtakaró és erózió elleni anyagot, valamint a vizet és mindezt kilocsolva kész van a füvezés. Az eredmény gyors, a gyep minősége garantált.
A rovarcsapdázás izgalmas, mint a vadászat: a harcászatban a felderítésre és a kémelhárításra hasonlít leginkább. Erről kérdeztük a téma kutatóját.
A vadgesztenyefák kondíciója egy gomba és egy aknázó moly hatására romlott le nagyon. Ha jól tudom a Szilágyi Erzsébet fasorát is ezen kártevők ellen próbálták kezelni. Sajnos diónál ilyen módszer magam sem ismerek. <p> Bővebben olvashat a dióról alábbi cikkeinkben:
Ha a citromfa felkopaszodik, bátran vissza lehet metszeni. Általában arra érdemes törekedni, hogy tetszetős gömbkoronát alakítsunk ki. Fontos, hogy a visszametszés alkalmával hagyjunk élő rügyeket a fácskán. Ha választhatunk, akkor az idősebb ágrészt távolítsuk el. Tavasszal akár az összes leveles hajtást is visszavághatjuk: a fácska újra ki fog hajtani.
A fenyőfák alatt is jól fejlődik az alpesi erika (Erica carnea) vagy az árnyéki gyeppótló borostyán (Hedera helix), illetve a kis télizöld meténg (Vinca minor).
Kérdése valóban meglepett. Lótücsköt nemigazán szokás háziállatként tartani, ugyanis amerre ´jár´, nem hagy ép növényt maga után. <p> Katasztrófát azért talán nem okozott kertjének, próbálja meg kicsabdázni őt. Egy öblös üveget helyezzen a talajfelszín alá, s figyelje mikor esik bele.<p>Ciripelni egyébként csak a hím pédány szokott hogy magához csalogasson egy nöstényt. <p>Ha jól tudom a harcsák igazán kedvelik! Próbálja meg inkább csalinak használni!
Az Ön által leírt állatot aranyos rózsabogárnak hívják. Az imágók károsításával szemben a májusi cserebogár ellen használt szerekkel védekezhet pl. Decis, Karate, Fendona. Lehetőleg naplemente után permetezzen, mert ezek a szerek a méhekre is veszélyesek.