2606. Amit a fürtös áfonya termesztéséről tudni kell - 1. rész
A magas bokrú áfonya, amikor teljesen kifejlődik, elérheti a 120 centiméter magasságot, nyár végén pedig nagy bogyójú gyümölcsöt terem.
A magas bokrú áfonya, amikor teljesen kifejlődik, elérheti a 120 centiméter magasságot, nyár végén pedig nagy bogyójú gyümölcsöt terem.
Az áfonya bokrok nagyon sekély gyökérrendszerrel rendelkeznek, és nagyon érzékenyek a vízmennyiség ingadozásokkal szemben. Nézzük, hogy hogyan óvhatjuk meg ettől!
Kevés tanulmány támasztja alá a dél-afrikai növény étvágycsökkentő hatását, de annál többen vannak, akik vakon bíznak benne. Miért?
Annak ellenére, hogy kevés tanulmány támasztja alá a hoodia hatékonyságát, az emberek előszeretettel fogyasztják. Nézzük, hogy mi az eredménye annak a kevés kutatásnak, amelyet ebben a témában végeztek!
A kertészkedés ajándék vagy betegség, legalábbis kinek mi. Szabad folyást enged kreativitásunknak, és a saját kezű ásás, a szellő és a rózsák illata nagyszerűen levezeti a napi stresszt.
Kedves István! Először is megkel szüntetni a gézengúzok fészkelő helyét, ezt én vízzel oldható hangyaellenes szerrel szoktam javasolni: https://kertfuvesites.hu/Gyepek-stix%C2%AE-hangyairto--szerepor/termek/69/ Ezzel a párhuzamosan a hangyák életterét kell lehetetlenné tenni és ezt pedig egy tápanyag kiszórással is meg lehet valósítani, ami vakond ellen is hatásos: A vakondűző vagy a vakondriasztó hatékonyabb a kertünkben?
Kedves Zsóka! Ez nyálkagomba és ahogy jön úgy e is tűnik 24 óra után. Több színben szokott előbukkanni. Gombaölővel érdemes a területet kezelni, mert lehet, hogy másutt is előjön majd. Egyszerűen össze kell gyűjteni a gyepről, hogy ne hordjuk szét. Olyan folyamatok zajlanak a talajban ahol a patogén gombák felszínre törnek és ezért olyan tápanyagozást kell választani, ami ezt megállítja és visszafordítja. Talajjavítás: kertépítő recept kertészkedőknek
Szürkés imola (Centaurea dealbata) Június-júliusban nyíló, 50-70 cm magas, lilásrózsansín virágú évelő. Napos évelőágyba ültessük. Vágott virágnak is alkalmas. Elvirágzás után vágjuk vissza a virágszárakat. Évelő növények műtrágyázása Hosszan virágzó évelő növények 3-4 évente időszerű az évelőágyak őszi megfiatalítása
Mindenképp érdemes átültetni egy nagyobb cserépbe, egyrészről a talaj kimerülhet tápanyagokban illetve a nyári melegben könnyen kiszárad, átforrósodik egy ekkora cserép és vele a növény is kiég. 5 tipp, hogy balkonnövényeink buján virágozzanak Mit ültessünk a balkonládánkba? 10 napimádó egynyári virágágyba, balkonládába Cserepes és balkonládás növények tápanyag-utánpótlása
Az élelmezés egészségügyi várakozási időt úgy számolják, hogy a növényt (leveles részt, termést) nem szedhetjük le, amíg le nem telik le a várakozási idő. Hivatalosan így szól: é.v.i. - az az időtartam napokban, amelynek az utolsó növényvédelmi kezelés és a betakarítás (szüret) között kell eltelnie, hogy a termék ne tartalmazzon a megengedettnél több növényvédőszer-maradékot (megengedett hatóanyag-maradék). Leszedve, szárítva, fagyasztva nem biztos, hogy elbomlik a szermaradék, nem biztonságos ilyen formában fogyasztanunk. A füszernövényeket esetleg érdemes letakarnunk a permetezés idejére! Hogyan készítsünk házilag vegyszert a kártevők ellen?