2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
Kedves TJudit! A leírtak alapján helyesen jártak el az ültetés során. Mivel vízigényes növényről van szó, ezért elképzelhető, hogy egyszerűen kiszáradt. De lehetséges, hogy valamilyen kártevő, illetve kórokozó betegítette meg a kis fát és védekezés hiányában elpusztult. A talajra nem igazán érzékenyek a fűz fák, de javaslom újra telepítéskor (most ősszel ez aktuális) a talaj feljavítását.
Tisztelt Kertbarát! A képen klorotikus (vashiányos) tünetek láthatóak a fiatal leveleken. Ez nitrogén túladagolásakor, és a talaj magasabb mésztartalma miatt lehet. A növény az alacsonyabb ph-jú savanyúbb talajt kedveli. Ezért érdemes lenne a növényt nagyobb cserépbe tápanyagban dús talajba ültetni, és Fitohorm 55 Fe vasoldattal tápoldatozni. Így a fehéredés, és a sárgulás megakadályozható. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Valóban nagyon kicsi a cserép. Átültetheti, de óvatosan, hogy ne sérüljön se a gyökér, sem pedig más része a növénynek!
Kedves Marianna! Átültetheti, kb 5-8 cm nagyobb átmérőjű cserépbe. A talaj legyen jó vízgazdálkodású és tápanyagban gazdag föld! Azt javaslom, hogy pálmaföldet keverjen tkis tőzeggel és komposzttal, vagy komposztált marhatrágyával! NAgyon meg fogja hálálni! Nem szükséges külön megvilágítani, de tegye világos helyre és nagyon fontos, hogy két öntözés között száradjon ki a talaj, mert ez egy szárazságtűrő növény.
Üdvözlöm! Szerintem egy agresszív gomba betegség lehet! Javaslom, hogy nagyon gyorsan permetezzék le: Dithane és Ridomil nevű szerekkel!