2776. Mit kell tudni az agávé nektárakról? - 2. rész
A finomított fruktóz oly gyakori édesítőszerként való felhasználásának oka nagyon egyszerű: rendkívül olcsó az előállítása.
A finomított fruktóz oly gyakori édesítőszerként való felhasználásának oka nagyon egyszerű: rendkívül olcsó az előállítása.
Manapság a magas fruktóztartalmú agave szirupot elsősorban két cég gyártja: a Nekulti és az Iidea. Nézzük, hogy hogyan is működik az agave nektár értékesítése.
Nézzük milyen káros hatása lehet az agave nektár édesítőszernek, amennyiben sokat használunk belőle.
Az olyan új édesítőszerek, mint az agave szirup (finomított fruktóz), azért készültek, hogy profitot hozzanak, nem azért, hogy elősegítsék az egészséges táplálkozást.
Vörös, fehér, száraz vagy édes a bor, szinte mindegy, fontos, hogy ott legyünk és találkozzunk! Mosolyogva koccintsuk egymás és a magunk egészségére, és büszkék legyünk nemzeti kincseinkre! Együtt lesz itt minden: hagyomány, zene, tánc, költészet és természetesen a mindent átölelő bor. Szarka Gyulának, a Ghymes frontemberének szavait kölcsönözve hívunk mindenkit a Budavári Borfesztiválra.
Sokat nem tudsz tenni!A növény valószínűleg megfázott a boltba vagy a boltból való szállítás közben. Ezen kívül a többszöri helyváltoztatás is okozhatta a stressz miatt.Virágszáras növényeknél ez bizony előfordul.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa. Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. De azért megér egy próbát. Ültesse el egy kis cserépbe a magokat. Tudni kell, hogy a növény kényes a fagyra és az erős szelek is károsíthatják, tehát ha kiülteti, akkor szélvédett helyre kell ültetni.
Amennyiben kertünk talaja homokos, célszerű termőföldet terítenünk 10cm vastagságban, majd forgassuk össze meglévő talajunkkal kb. 15cm vastagságig. Abban az esetben, ha nem kerül új réteg a felületre, tápanyagokat kell a meglévő földhöz kevernünk, hogy a megfelelő termést elősegítsük. Az ősszel felásott talajra áprilisban rostált komposztot hordjunk fel, amibe köbméterenként 1-2kg összetett műtrágyát keverünk. A komposzt lehetőleg gyommagvaktól mentes legyen. A komposztot kézi kultivátorral lazán dolgozzuk be a talajba, majd gereblyézzük el.
A Sanvitalia vagy más néven tömpevirág a déli, délnyugati fekvésű erkélyek, bejáratok, napos kertek növénye, de függőkosárban, balkonládában is gyönyörűen mutat. Egész nyáron megbízhatóan virágzó fajta. Vízigényes, minden nap öntözze, és heti 1x tápoldatozza.
Márciusban még fagyosak az éjszakák, ezért április közepéig érdemes várni a dézsás növények kihelyezésével. Mikor kitesszük őket a teraszra, néhány napig ne állítsuk a tűző napsütésre, mivel leveleik megéghetnek.