2776. Mit kell tudni az agávé nektárakról? - 2. rész
A finomított fruktóz oly gyakori édesítőszerként való felhasználásának oka nagyon egyszerű: rendkívül olcsó az előállítása.
A finomított fruktóz oly gyakori édesítőszerként való felhasználásának oka nagyon egyszerű: rendkívül olcsó az előállítása.
Manapság a magas fruktóztartalmú agave szirupot elsősorban két cég gyártja: a Nekulti és az Iidea. Nézzük, hogy hogyan is működik az agave nektár értékesítése.
Nézzük milyen káros hatása lehet az agave nektár édesítőszernek, amennyiben sokat használunk belőle.
Az olyan új édesítőszerek, mint az agave szirup (finomított fruktóz), azért készültek, hogy profitot hozzanak, nem azért, hogy elősegítsék az egészséges táplálkozást.
Vörös, fehér, száraz vagy édes a bor, szinte mindegy, fontos, hogy ott legyünk és találkozzunk! Mosolyogva koccintsuk egymás és a magunk egészségére, és büszkék legyünk nemzeti kincseinkre! Együtt lesz itt minden: hagyomány, zene, tánc, költészet és természetesen a mindent átölelő bor. Szarka Gyulának, a Ghymes frontemberének szavait kölcsönözve hívunk mindenkit a Budavári Borfesztiválra.
Kedves Ari! Igen, valóban nem a legideálisabb, de a hagyma kiváló védő növény funkciójaként és a kert kis mérete miatt, mégis azt tanácsolom, hogy vesse ela borsót nyugodtan, nem lesz akkora befolyással, hogy esetleg terméscsökkenés lépne fel.
Üdvözlöm András! A lombvesztést betudhatjuk a szállítás közbeni körülményeknek( fénytelen hely, öntözés hiánya, hőmérséklet ingadozás...) Viszont az ág végek feketedése, barnulása a túlöntözés jele is lehet, a fotót nézegetve, szinte biztosra mondható. Javaslom a fekete , elhalt ágrészeket vágja vissza addig amíg a metsz felületen nem kezd fehér tejnedv szivárogni. A növényt célszerű lenne egy friss ültetőközegbe átültetni a gyökérzet metszése nélkül.A másfél hét öntözési ciklus megfelelő neki, de az adott hely klímáját is figyelembe kellene venni (hőmérséklet, fény mennyiség). Tápoldatozás mindenképp ajánlott téli időszakban (október-márciusig) 3 hetente egy alkalommal folyékony bonsai tápoldattal. Márciustól viszont 2 hetente egy alkalommal javasolt.A Ficus ginseng nem szereti a túlöntözést, jobban elviseli a szárazabb ültetőközeget ugyan is a gyökérzetben hatalmas mennyiségű vizet képes tárolni. Csak akkor öntözzünk, ha tapintásra az ültetőközeg felszíne száraz. Ha a fent említett metszést és átültetést elvégzi még abban az esetben is 3-6 hét a növény fizikai állapotának teljes javulása, ezzel számolni kell. Üdvözlettel: Hirth János
Kedves Anikó! Valószínűleg patkány, egér, esetleg pocok lehet. Lehet méreggel, gázosítással, de talán a legjobb a csapda. Ezt gazda boltokban lehet kapni. Egy korábbi cikkünkre szeretném felhívni a figyelmét ezzel kapcsolatban: http://www.edenkert.hu/profi-kertesz/gyumolcsfak-vedelme/koszapocok-elleni-vedekezes-kertben/4544/
Csak arra tudunk gondolni, hogy nem Calla volt, hanem egy hozzá nagyon hasonló növény. Sok ilyen növény van ami nem gumós de a virágzata nagyon hasonló. A gumó nem tűnhet el csak egy esetben ha elrothad.
Tisztelt Sz Hajnal! A gombatrágyát nem szokták takarásra használni mert baktériumos, és gombabetegségeknek a táptalaja lehet. A földdel való takarás lehet a jó megoldás ezt rózsánál, szőlőnél már régóta használják téli takaráshoz. A hagymásokat általában nem szokták takarni, de ha a növények a 10cm-es nagyságot elérték érdemes takarni a tövüket kb 5cm vastagon. Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu