2901. Életünkre törnek a samponok?
Mindannyian használunk sampont, hogy a napi piszkot és a hajformázó készítményeket lemossuk, és hogy a fejbőr zsírosságát csökkentsük.
Mindannyian használunk sampont, hogy a napi piszkot és a hajformázó készítményeket lemossuk, és hogy a fejbőr zsírosságát csökkentsük.
A virágok és az évszakok szorosan kötődnek egymáshoz. A legtöbb virág jellegzetesen évszakhoz kötött. Lássunk hát néhány virágot évszakoktól és féltekétől függően!
A virágzó örökzöld cserjék telepítése a legjobb módja annak, hogy kertünk egész évben gyönyörű és színpompás látványt nyújtson. Lássuk, hogyan varázsolhatjuk kertünket még szebbé!
A gyógy- és fűszernövényeket nagy becsben tartjuk úgy a főzésben, mint a gyógyításban, kiváló tulajdonságaik és aromájuk miatt.
Ebben a részben hat további olyan gyógynövényről lesz szó, amelyek segítenek a nyugodt alvásban. Próbáljuk ki őket, és legyen békés álmunk!
A hortenzia (Hydrangea macrophylla) a nyár folyamán könnyen szaporítható. Hajtásdugványait vízben vagy laza talajban meg lehet gyökereztetni. <p>A meggyökeresedett fiatal növényeket többször vissza kell csípni, hogy tetszetős bokros formájuk legyen.
Valószínű, hogy madárbirsét egy csipkéspoloska faj támadta meg. A rovar a levelek fonákán szívogatja a leveleket, ennek hatására a levél színén sárga foltok jelennek meg, míg a fonákon lárvaürülék látható. A súlyosan fertőzött növény levelei előbb utóbb lepotyognak. Mivel a rovarölőszerekre érzékeny 1-2 permetezésel leküzdhetők.
Mivel Magyarországon is már számos laposbarack fajta kapható sajnos a fajta nevét így kép alapján nem lehet megállapítani. Magyar keresztezésű fajta pl. a Remény, amely fehér húsú, magvaváló jó ízű fajta.
A szép kertre és gyepre mindenképpen sokat kell áldozni időben, munkában és pénzben is. Ahhoz, hogy jövőre zöld pázsitban gyönyörködhessen nem biztos, hogy elég, ha a csatornázásból kitermelt földet teríti szét a kertjében. Annak jó minőségű, apró morzsás, tápanyagban gazdag, viszont gyomoktól mentesnek kell lennie. Útszéli területek ritkán felelnek meg e követelményeknek. Az alábbi cikkekben választ talál további kérdéseire:
A fű rendszeres nyírásával valamelyest fenn lehet tartani egy egyensúlyi állapotot a fű és nem zavaró kisebb gyomok között. Azonban ha ez elmarad nagyon hamar a gyomok fognak győzedelmeskedni. Ez fog történni akkor is, ha most legyomírtózza és újrafüvesíti a kertet. Ha nem is jövőre, de 1-2 év múlva biztosan. A gyomirtó szerek ugyanis a gyommagvakat nem pusztítja el, csak az élő növényeket. Megoldás lehet, ha megbíz valakit, hogy 1-2 hetente nyírja le a nyaralóban a füvet.