2926. Lelki kertünk megépítése - 1. rész
Béke, nyugalom és egy bizonyos fokú lelki gyógyulás is áradhat a saját kertünkből, ha egyszer egy szentélyt alakítottunk belőle, ahol nincs helye a külvilági stressznek.
Béke, nyugalom és egy bizonyos fokú lelki gyógyulás is áradhat a saját kertünkből, ha egyszer egy szentélyt alakítottunk belőle, ahol nincs helye a külvilági stressznek.
Az olyan kellemes illatot árasztó virágok, mint a levendulák, varázslatossá tehetik a kertet. Próbáljuk ki, hogy egyes növények illatának milyen hatásuk van ránk!
A pomelo a citrusfélék legnagyobb gyümölcse, Ázsiában, Malajziában, Tahitin, Új-Guineában és a Fidzsi-szigeteken terem.
Habár a pomelo gyakori gyümölcs Malajziában, főleg Perak térségében, ahol sokkal olcsóbb, édesebb és zamatosabb, szerencsére hazánkban is kezd egyre elterjedtebb lenni ez az egzotikus gyümölcs.
A pisztácia vaj egy közismert vajfajta, melyet a pisztácia magvából készítenek. A pisztácia egy ízletes étkezési dió, melyet több desszert elkészítéséhez is használnak. Nézzünk néhány pisztácia vajból készült receptet.
Ha 20 C vagy annál melegebb, egyenletes hőmérsékletű helyen tartja,a dugványok gyökerezése folytatódik. Az angyaltrombita gyökereztetését vagy tőzegben vagy perlitben javaslom, nem vízben. Gyökerezéshez zöld vagy legfeljebb félfás hajtásokat ajánlok.
Diófa gyökerét, legalább is annak többségét, ajánlott eltávolítani a talajból. 2-3 év várakozás után más fák már ültethetők. Az új fák telepítése előtt a talajt érdemes megforgatni és szerves trágyával dúsítani. A tujafélék fagyállók, nem szokta a fagy az edényben élő egyedeket károsítani. A tuja, mivel örökzöld, a fagyos időszak kivételével aktív állapotban van, anyagcserét folytat, tehát vizet igényel. Ha a földje télen kiszárad, a növény is kiszárad, elpusztul. Tél végi elhalását nem a fagy, hanem a vízhiány szokta okozni.
Először is az aljára agyaggolyót vagy üveggyöngyöt kell tenni 1-2 cm vastagságban, ez felelős a fölösleges víz elvezetéséért. Erre kell rétegezni a virágföldet, illetve savanyú mészmentes tőzeget, amennyiben húsevő növényekkel akar foglalkozni. Az egyes növények fényigényét szakkönyvekben megtalálja természetesen, ha fényigényes növényekkel akarja betelepíteni, akkor pótmegvilágításra van szüksége speciális növényes fénycsővel. Mivel elég kicsi az akvárium, ezért kis termetű fajokat lehet csak betenni, pl. Fittonia, Selaginella, Drosera, Dionaea.
A jelenleg szaporításra engedélyezett birsfajták között nincs öntermékenyülő fajta, ami elfogadható mennyiségű gyümölcsöt teremne. Szakemberek azt javasolják, hogy 2-3 fajtát termeljenek együtt a sikeres beporzás érdekében. Az Angersi, Berecki, Mezőtúri, Konstantinnápolyi fajták virágzása közel azonos időben történik, kölcsönös beporzásra alkalmasak. A felsorolt fajták oltványai faiskolákban beszerezhetők.