2926. Lelki kertünk megépítése - 1. rész
Béke, nyugalom és egy bizonyos fokú lelki gyógyulás is áradhat a saját kertünkből, ha egyszer egy szentélyt alakítottunk belőle, ahol nincs helye a külvilági stressznek.
Béke, nyugalom és egy bizonyos fokú lelki gyógyulás is áradhat a saját kertünkből, ha egyszer egy szentélyt alakítottunk belőle, ahol nincs helye a külvilági stressznek.
Az olyan kellemes illatot árasztó virágok, mint a levendulák, varázslatossá tehetik a kertet. Próbáljuk ki, hogy egyes növények illatának milyen hatásuk van ránk!
A pomelo a citrusfélék legnagyobb gyümölcse, Ázsiában, Malajziában, Tahitin, Új-Guineában és a Fidzsi-szigeteken terem.
Habár a pomelo gyakori gyümölcs Malajziában, főleg Perak térségében, ahol sokkal olcsóbb, édesebb és zamatosabb, szerencsére hazánkban is kezd egyre elterjedtebb lenni ez az egzotikus gyümölcs.
A pisztácia vaj egy közismert vajfajta, melyet a pisztácia magvából készítenek. A pisztácia egy ízletes étkezési dió, melyet több desszert elkészítéséhez is használnak. Nézzünk néhány pisztácia vajból készült receptet.
Kedves Dorka! Szoba rózsa nincsen, sajnos nem bírják a benti klímát. Tegye ki kertbe, vagy teraszra és öntözze hetente, ha cserépben marad.
Üdvözlöm! A képen egy begónia (Begonia elatior) van. Szereti a sok vizet, de ültesse tőzeges laza földbe, mert nem jó, ha tocsog a talaj. Meleg, napos helyet kíván. Érdemes egy téli pihenőt biztosítani számára, heti öntözéssel és 15 C körüli hőmérsékleten!
Üdvözlöm! Ez egy tünet, aminek számtalan oka lehet: a magas talajszint, erős metszés, sérülés stb... A mézgás sebeket egy éles tiszta késsel ki kell vágni. A mézgásodást egy baktérium-gomba együttes fertőzése is okozhatja.
Üdvözlöm! A képen egy: Euphorbia leuconeura van. A Madagaszkár ékszere névvel illetik leginkább. Egészséges, szép a növény, ez a normális fejlődési módja!
Tisztelt Bódiné! A fokföldi ibolyának a leggyakoribb betegségei a szürke penész és a lisztharmat. A leírtak szerint a lisztharmatos betegség lépett fel. Ez ellen a következő gombaölő szerekkel lehet védekezni: Amistar, Topas 100 EC, Cosavet DF. A beteg növényi részeket távolítsuk el és permetezzük a növényeket. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu