2991. A gyöngyvirág használata és mellékhatásai
Hagyományosan a gyöngyvirágot szívproblémákra használták, azonban használatát a szakértők veszélyesnek tartják.
Hagyományosan a gyöngyvirágot szívproblémákra használták, azonban használatát a szakértők veszélyesnek tartják.
Ahogy közelednek a téli hónapok, mindannyian keressük azokat az utolsó színfoltokat, melyek felvidítják a napjainkat és felélénkítik a kertjeinket.
Termeszthetünk fűszernövényeket a lakásban, hogy frissen ízesítsük az ételeket, még akkor is, ha kint éppen havazik. Nincs szükség különleges fényekre – elég nekik egy világos ablak.
Az előző részben a bent termeszthető növényekről volt szó, ebben a részben pedig adunk pár jó tanácsot, hogy hogyan tartsuk egészségesen őket, amíg kint nem lehet elültetni őket.
Az akác és a lepényfa is gyorsan növekvő fák, első ránézésre hasonlítanak egymáshoz.
Nem tudom kitől kapta a "megfelelő" közeg tippet, de én úgy látom, hogy a növény valamilyen homokos kaktuszföldszerűségben van. Sajnos nem ez a megfelelő közeg a növénynek, de mivel már elsárgult, így csak egy gyors mentési kísérletként: azonnal kiszedni a talajból, lemosni a gyökeréről mindent, megszárítani a növényt, majd gombaölőszerrel lepermetezni! Ezután párás helyen, de szárazon tartani legalább 2-3 napig, és csak utána ültetni egy sokkal szellősebb, darabosabb ültetőközegbe, amely ne tartalmazzon virágföldet.
Jó lett volna télire világos, de hűvös - 10 °C körüli - helyen elhelyezni. A fűtött lakás túl meleg volt számára, és emiatt valószínüleg több locsolást igényelt volna. A túl laza, tőzeges föld is okozhatta a növény halálát: a fűtött lakásban nem tartotta a vizet a növény igényeinek megfelelően, és valószínűleg az már nem él. Gergely Díszfaiskola Gödöllő
Tudomásom szerint a növény levélnyelét fogyasztják, sütemény, kompót, leves formájában. Magát a levelet csak kora tavasszal, mert később a sok oxálsav miatt hashajtó hatású. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Evika! A képen egy koreai labdarózsa (viburnum carlesii) látható.
Kedves Érdeklődő! A csúcsok leveleit meg kell vizsgálni, szét kell hajtani, hogy látható-e bennük levéltetű. A tetvek jelenlétét jelzi az is, ha hangyákkal találkozunk a hajtásokon. A kórokozók ellen rovarölő szerekkel lehet védekezni.