2996. Mire kell figyelni a körte ültetésénél, metszésénél? Ezeket sokan elrontják
A körtefa ültetése és metszése picit munkaigényes, de ha odafigyelünk a következőkre, akkor a növény bőséges terméssel hálálja meg a törődést.
A körtefa ültetése és metszése picit munkaigényes, de ha odafigyelünk a következőkre, akkor a növény bőséges terméssel hálálja meg a törődést.
Milyen időjárásban ültessünk fákat? Mekkora gödröt kell ásni? Milyen távolságra ültessük a fákat? Mutatjuk!
Nézzük, hogy mire kell figyeni a frissen ültetett fák esetében! Mert nem mindegy például, hogy hogyan metsszünk meg egy fiatal fát ültetés után.
A currys csirke elkészítéséhez nincs szükség különleges összetevőkre. Nézzük, hogy hogyan kell elkészíteni ezt az ízekben gazdag ételt!
A mustárfolt eltávolítása lehetetlen feladatnak tűnhet, viszont ha időben kezelésbe vesszük a ruhadarabot, akkor biztosan sikerülni fog. Lássuk, mit tegyünk, ha mustár támadás ért bennünket!
Mivel a kajszinak nagyon súlyos kórokozói vannak amelyek könnyen megtalálnak egy legyengült fát én nem ajánlom a már szinte kivágásra ítélt fa megtartását. Az élő fában ugyanis fennmaragnak ezek a kórokozók és megfertőzi a kertjében található többi kajszit is.
A közönséges luc (Pices exelsa) tipikusan hegyvidéki faj, páraigényes, hegyvidéki klímát és üde talaj kíván. Száraz, sovány városi klímába nem való. Ilyen helyen gyakran megtámadja a lucgubacstetű. Ennek feltűnő gubacsait rögtön észre lehet venni. A lucfenyő levéltetű jobban elbújik előlünk, tömeges elszaporodásával és szivogatásával a lucfenyő tűlevelei lehullanak, melyeket később sem tud pótolni. Amennyiben megtalálja a tűlevelek fonákán a tetveket, permetezzen ellene levéltetűírtó szerrel.
A szedernek hasonlóan a málnához, komoly vessző és levélbetegségeit ismerjük. <p>A levél fonákán kialakult sárga gyepet a szederrozsda okozza, amely a levél színén narancssárga foltot képez. <p>A vesszőn is több kórokozó gomba fertőz, ezek ellen komplex védekezés szükséges. A letermett vesszőket el kell távolítani és elégetni, tavasszal pedig 4-5 lombleveles kortól kell vegyszeres védekezést alkalmazni cineb, mankoceb, kaptán vagy benomil hatóanyagú szerrel, kiegészítve a vesszőkárosító rovarok elleni védelemmel is.
Cser Kiadó: Kertünk növényei sorozatból a Gyümölcsös Kert Mezőgazda Kiadó: Gyümölcsgazdák könyve; Integrált gyümölcstermesztés
A Bonsai fákkal óvatosan kell bánni. A bonsai két alapvető szabályozásra épül, a földmennyiség korlátozására és a rendszeres metszésre. Ha nagyobb edénybe ültetjük a növényt, könnyen előjöhetnek elfeledett tulajdonságai és ismét nagy leveleket és hajtásokat fog hozni. A talaj típusát egyébként a fa fajtája határozza meg, igényei az alap fajjal megegyeznek.