3001. Ha ősz, akkor ebszőlő!
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Az akácfa gyors növekedése és toleranciája a rossz talajjal szemben gondokat okozhat a háztulajdonosok számára. Ezek a fák úgy szaporodnak, mintha klónoznák őket, a saját elterjedt gyökereiken keresztül.
A karfiolt egész évben lehet termeszteni, amíg az évszaknak megfelelő fajtát választjuk. A karfiol termesztése elég sok helyet igényel, szóval ne termesszük, ha sok zöldséget szeretnénk négyzetméterenként.
Következő alkalommal, amikor tisztítószereket megyünk vásárolni, gondolkozzunk el azon, hogy mi lenne, ha nagylevelű növényeket vásárolnánk a lakás minden szobájába.
Káposztás töltött paprika: 1 fejes káposzta, 2 csomag kapor, 6 db zöldpaprika, fél kg darált hús, 10 dkg rizs, 1 fej vöröshagyma. A káposztát felcsíkozzuk, és a felét egy edénybe tesszük. Ráhelyezzük a darált hús, a főtt rizs és az finomra vágott, dinsztelt vöröshagyma keverékével megtöltött zöldpaprikákat, majd káposztával befedjük. Lassú tűzön megfőzzük, és kávéskanálnyi margarinba kb.. kávéskanálnyi lisztet és egy fél csomag finomra vágott kaprot, csipetnyi pirospaprikát keverünk. A káposztából kiszedjük a töltött paprikát, és ezzel a keverékkel berántjuk, majd visszahelyezzük a paprikákat. Tálaláskor tejfölt adunk hozzá.
A levélszél barnulás jellegzetesen a száraz levegő tünete, kavicságyon tartva jobb a ritkább öntözés, és jobb ha alulról szívja fel a vizet, így egyben párásabb is a levegő körülötte. Száraz levegőjű lakásban néha mindemellett nem árt megpermetezni lágy, langyos vízzel a lombozatot.Levélszél barnulást még a tápanyag, elsősorban a kálium hiány okoz. Kéthetente (jelen esetben egy-két alkalommal hetente) érdemes tápoldatozni, pl. virág foldüngerrel, vagy más, enyhén kálium túlsúlyos tápsóval, tápoldattal.
Tisztelt Harkainé Adrien! Igen, vissza lehet vágni a tervezett méretre és ezután a tuják főleg oldalirányba dúsulnak majd. A vastagabb ágak vágási felületét érdemes sebkezelővel lekezelni. A legjobb tavasszal elvégezni a munkát. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Tisztelt Kérdező! 1. A növények mesterséges megvilágításával kapcsolatban ajánlom figyelmébe a következő weboldalt: http://www.gazlap.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=100 Létezik kifjezetten növényvilágításra való ledes lámpa, itt egyet emeltem ki a sok közül a példa kedvéért: http://www.ledeslampa.hu/15W_LED_noveny_izzo 2. A mocsári ciprus megtisztított magját vetés előtt egy hétig langyos vízben kell áztatni. A vetés áprilisban a szabadba történik. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Kedves Ditti! Ez a leggyakoribb tárolási probléma. A betegség neve: lenticella foltosság, ez egy élettani betegség, általában a kalcium hiány okozza, mert a talajban nem volt megfelelően kötött kalcium, ez az egyoldalú trágyázásnak köszönhető, de a száraz években is ez egy ok lehet. KÉssel ki kell vágni a barna részeket és nyugodtan fogyasztható a gyümölcs, viszont figyelni kell folyamatosan az almákat, mert szépen lassan -a hűtés ellenére is- el rothadhatnak. Próbálják gyakran szellőztetni a helységet. Igazából ez a hiba nem az Önöké, hanem a termesztő nem megfelelő talaj-gazdálkodása valószínüleg.
Tisztelt Aribari! A lemosó permetezést túl alacsony nappali hőmérséklet mellett már nem érdemes elvégezni, mert a növényvédő szer hatásfoka ilyen alacsony hőmérsékleten minimális. Az ideális hőmérséklet erre a nappali 10-12 fok, fagymentes éjszakákkal. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök Bővebben a szerekről és az őszi lemosásról itt olvashat: Ezek közül a lemosó permetszerek közül válogathatunk Mi legyen az utolsó őszi növényvédelmi kezelés? Sokat veszít, aki kihagyja az utolsó permetezést a gyümölcsösben