3006. Mi van a körtében? Így segíti a méregtelenítést
Az illatos, zamatos körte méregtelenítésre és az életerő fokozására is kiváló gyümölcsforrás, itt a szezonja, fogyasszuk bátran!
Az illatos, zamatos körte méregtelenítésre és az életerő fokozására is kiváló gyümölcsforrás, itt a szezonja, fogyasszuk bátran!
Nézzük, hogy hogyan készül ez a finom karfiolleves, aminek a szalonna külön jó ízt ad.
Ha könnyen termeszthető, évelő, virágzó növényt szeretnénk, akkor ültessünk gyöngyvirágot! Tippek és praktikák, hogyan lesz meseszép!
A konyhában játszott szerepe mellett a mustár, az izotiocianát nevezetű komponensének köszönhetően csökkentheti a bélrák kialakulásának esélyét is. Gyakran használják gyulladáscsökkentőként is, főleg az asztma esetében, gyanakkor kiváló omega-3, magnézium és szelénium forrás is.
Az arcüreggyulladás (szinuszitisz) az orrmelléküregek és az orrjáratok gyulladását jelenti. Általában baktérium, vírusos- vagy gombás fertőzés, illetve allergia okozza, de a probléma forrása lehet a hőmérséklet, páratartalom, rossz minőségű levegő, kiszáradás, stressz, vagy akár a hormonok is. A fertőzés az orrjáratok eldugulásával jár, mely akadályozza az orrmelléküregek szellőzését, és így kialakul a gyulladás.
Kedves Anita! A növény neve: szerencsehere (Oxalis deepei). Ez a növény nyáron virágzik, és azután leszáradnak a levelei. Abba kell hagyni az öntözést, és tavasszal át kell ültetni, majd öntözni. Nem muszáj kiültetni, lehet a lakásban is tartani, de napsütésre szüksége van, mérsékelten öntözze.
Kedves Blászlóné! Általában penész szokta megtámadni, ez ellen valami gombaölő szerrel (pl.: Champion) permetezze le! Elképzelhető még a tápanyagigény, illetve ne száradjon ki nagyon a föld, aminek lazának, tőzegesnek kell lennie! Soha ne álljon vízben, de legyen nedves! Kép nélkül elég nehéz kitalálni, hogy mi lehet a baja! Kapcsolódó cikk: Hogyan neveljünk egészséges afrikai ibolyát?
Kedves Jenny! A klívia virágoztatásával kapcsolatosan az alábbi cikkeket ajánlom elolvasni. A gyökérzet megjelenése arra enged következtetni, hogy a másfél év alatt még egyszer sem volt átültetve, ami viszont nagyon ajánlott, főleg így, hogy nincs elegendő földje a növénynek. A virágzási időszak után próbálja meg átültetni a klíviát egy, a jelenleginél nagyobb cserépbe. Viszont, ami a legfontosabb: a téli pihenő nélkül a klívia nem tud virágozni. Részletesebb információkat a következő cikkekben olvashat: A klívia télen pihenésre vágyik Hogyan virágoztassuk klíviánkat?
Kedves Vida Ágnes! A szarvasagyancspáfrány (Platycerium bifurcatum) egyik különlegessége, hogy a levelek folyamatosan "cserélődnek", ami azt jelenti, hogy az elpusztuló levelekből nagyon jó minőségű humusz képződik, amivel ellátja a növényt tápanyaggal, mivel ezek fán élnek és nincs föld, amiből kinyerheti. A jelenség természetes, amit Ön tapasztal, az normális élet ciklusa a növénynek! Ha viszont a levelek kezdenek hullani, akkor túl meleg, vagy túl száraz a levegő. PERMETEZNI SOSEM SZABAD! Soha ne permetezze, mert a levelek elbarnulnak! Se tápoldattal, sem vízzel! Kapcsolódó cikk: A páfrányunk életciklusai
A gyökérrel teli cserép téli viszonylatban nem lenne probléma, a nagyobb gond a penészedés, ugyanis ez azt jelenti, hogy a közege nedvesitve van. A cimbik ilyenkor szárazontartást és alacsony (12-17 °C)hőmérsékletet igényelnek. (Valószínű, hogy emiatt maradt el a virágzás is!) A jelenlegi helyzetben, amit tudok tanácsolni: gombaölőszerrel lekezelni! Azonnal beszüntetni a nedvesen tartást. Megszáritani a növényt a jelenlegi helyén, és továbbra is szárazon tartva hűvösebb helyen teleltetni tovább a tavaszi vegetáció megindulásáig, és csak akkor átültetni. Most semmiképpen!! A miltóniának megfelel a bolti keverék, de az átültetésével várni kell az új hajtás megindulásáig.Ő viszont nem szereti a száritást! Sok sikert!