3006. Mi van a körtében? Így segíti a méregtelenítést
Az illatos, zamatos körte méregtelenítésre és az életerő fokozására is kiváló gyümölcsforrás, itt a szezonja, fogyasszuk bátran!
Az illatos, zamatos körte méregtelenítésre és az életerő fokozására is kiváló gyümölcsforrás, itt a szezonja, fogyasszuk bátran!
Nézzük, hogy hogyan készül ez a finom karfiolleves, aminek a szalonna külön jó ízt ad.
Ha könnyen termeszthető, évelő, virágzó növényt szeretnénk, akkor ültessünk gyöngyvirágot! Tippek és praktikák, hogyan lesz meseszép!
A konyhában játszott szerepe mellett a mustár, az izotiocianát nevezetű komponensének köszönhetően csökkentheti a bélrák kialakulásának esélyét is. Gyakran használják gyulladáscsökkentőként is, főleg az asztma esetében, gyanakkor kiváló omega-3, magnézium és szelénium forrás is.
Az arcüreggyulladás (szinuszitisz) az orrmelléküregek és az orrjáratok gyulladását jelenti. Általában baktérium, vírusos- vagy gombás fertőzés, illetve allergia okozza, de a probléma forrása lehet a hőmérséklet, páratartalom, rossz minőségű levegő, kiszáradás, stressz, vagy akár a hormonok is. A fertőzés az orrjáratok eldugulásával jár, mely akadályozza az orrmelléküregek szellőzését, és így kialakul a gyulladás.
Kedves Kerttulajdonos! Az ültetési távolság valóban nagyon kevés. Ilyenkor előfordulhat, hogy később az erős oldalgyökerek "megemelik" a kerítés lábazatát. Javaslom, hogy tavasszal minden irányból, egyformán vágja vissza az oldalhajtásokat kb. a felére. Ezt minden évben megismételve sűrű szerkezetű, keskeny sövényt fog kapni, amely - ha a növények oldalt már összeértek - sövénynyíróval vágható.
Üdvözlöm! A rossz hírem az, hogy semmivel nem tudják őket elriasztani! Sajnos meg kell szokni a madarak jelenlétét, illetve át kell alakítani a helyet, a kéreg helyett esetleg talajtakaró növényekkel, vagy kaviccsal, kőzúzalékkal!
Kedves Emese! Ez egy valóban ritka növény: Cornus macrophylla névre hallgat, ez egy som-féle!
Tisztelt János! A végleges tőkeforma a 3. évben alakul ki, ezért azt javaslom, hogy a vesszőket hagyja rövidebbre, akkor is, ha a tőke több, mint 3 éves, de szerintem nem valószínű! Tehát: a lekötött kart hagyja rövidebbre és minden évben hagyja hosszabbra!
Kedves Brigi! Nem ismerem a könyvet, de nem hiszem, hogy bárkit félrevezetnének, hiszen azért szakmai lektoráláson megy keresztül. Az elképzelhető, hogy egyes könyvekben néha eltérő módon írnak ugyan azon növényről, de alapjába véve nagyon nem térnek el, de hangsúlyozom, a könyvet nem ismerem, de a kereskedelmi és szakmai szabályokat figyelembe véve, biztosan használható a könyv!