3006. Mi van a körtében? Így segíti a méregtelenítést
Az illatos, zamatos körte méregtelenítésre és az életerő fokozására is kiváló gyümölcsforrás, itt a szezonja, fogyasszuk bátran!
Az illatos, zamatos körte méregtelenítésre és az életerő fokozására is kiváló gyümölcsforrás, itt a szezonja, fogyasszuk bátran!
Nézzük, hogy hogyan készül ez a finom karfiolleves, aminek a szalonna külön jó ízt ad.
Ha könnyen termeszthető, évelő, virágzó növényt szeretnénk, akkor ültessünk gyöngyvirágot! Tippek és praktikák, hogyan lesz meseszép!
A konyhában játszott szerepe mellett a mustár, az izotiocianát nevezetű komponensének köszönhetően csökkentheti a bélrák kialakulásának esélyét is. Gyakran használják gyulladáscsökkentőként is, főleg az asztma esetében, gyanakkor kiváló omega-3, magnézium és szelénium forrás is.
Az arcüreggyulladás (szinuszitisz) az orrmelléküregek és az orrjáratok gyulladását jelenti. Általában baktérium, vírusos- vagy gombás fertőzés, illetve allergia okozza, de a probléma forrása lehet a hőmérséklet, páratartalom, rossz minőségű levegő, kiszáradás, stressz, vagy akár a hormonok is. A fertőzés az orrjáratok eldugulásával jár, mely akadályozza az orrmelléküregek szellőzését, és így kialakul a gyulladás.
Fénykép nélkül szinte lehetetlen pontosan megmondani, hogy milyen növényt vásárolhatott, a legjobb, ha még megvásárlása előtt megérdeklődjük, hogy mit is szerzünk be. Ez azért is fontos, mert minden növényt másképp kell gondozni, más igényei vannak. Ha láthatnánk a repkedő rovarokat, akkor pontosabban meg tudnánk mondani, hogy milyen kártevőről van szó, és hogyan védekezhet ellenük, viszont minél hamarabb tegye "karanténba" a növényt, nehogy megfertőzzön más növényeket. A következő cikkünk röviden bemutatja a pentasz (egyiptomi csillagcsokor) növényt: Mit szeret az egyiptomi csillagcsokor? Mivel a növény fagyérzékeny, ezért hazánkban inkább egynyáriként tartják számon. A teleltetés is lehetséges, de ajánlott jól megmetszeni a virágzás végével. Vágja le egyenletesen a csúcshajtásait. Mivel az egyiptomi csillagcsokor 3-4 év után ritkábban virágzik, ezért metszéskor gondoljunk a szaporításra is, hogy legyen utánpótlásunk, ha kiöregedett a növény. A levelek lehullását sok minden okozhatta, valószínűleg tartási hibáról lehet szó, esetleg kártevő. Télen a legtöbb növény érzékeny a huzatra, száraz levegőre, hidegre (10 °C alatti hőmérsékleten a növény elpusztul) stb.
Kedves Kérdező! A leírás alapján megfelelő volt a teleltetés. Előfordulhat, hogy mégis érte hideghatás. Véleményem szerint magához fog térni a fácska, de ez eltarthat néhány hétig, és ha át lett ültetve, várni kell, míg megered. A jelenlegi visszafogottan meleg napsütés jó tesz neki. A kis, elsárgult hajtásokat le lehet vágni. Üdvözlettel: Növényorvos
Hol voltak teleltetve a növények? Kicsit hasonlít a fotó alapján fagyási sérülésre. A fotón nem látom, mennyire kiterjedt a barnulás, de ezek a levelek nem élnek, így el lehet őket távolítani. A fehér pöttyök miatt ajánlanék inkább kezelést, mert az valószínűleg takácsatka kártételnek tűnik. Ez lehet, hogy teleltetés előtti kár. A fiatal növény alapos vízbemártásával, a levelek lemosásával megelőzhető a további károsítás. A meleg, száraz körülményeket szereti, így ez segíthet. Ha mégis elszaporodnának (ezt a továbbiakban figyelni kell a másik leanderen is), megismételhető a vízbe mártás, lelocsolás, illetve a Sanmite 20 WP alkalmas a kártevő ellen.
Üdvözlöm! A fotó alapján szerintem nagyon kicsi az esélye annak, hogy meg lehet menteni! Sajnos szerintem a pangó víz hatása ez. Vágja vissza 4-5 cm-esre a szárakat és hátha megmenthető, de kicsi az esélye! A tápoldatnak nincs ilyenkor jelentősége, ne adjon neki vizet, mert ezzel teheti a legtöbbet!
Üdvözlöm! Attól függ, hogy milyen növényt szeretene, de a tarack (Agropyron repens), és a csillagpázsit (Cynodon dactylon) tökéletesen megfelelnek erre a célra. Ezek igénytelen fajok, beszerzésük sem nehéz: pl. egy tarackos réten, kertben kell ásni, feldarabolni a rizómákat és elültetni.