3106. Orgonafajták (Syringa)
Ismerjük meg a különböző orgonafajtákat! Cikkünkből hasznos tippeket megtudhatunk az orgona gondozásával, metszésével és a betegségek kezelésével kapcsolatban.
Ismerjük meg a különböző orgonafajtákat! Cikkünkből hasznos tippeket megtudhatunk az orgona gondozásával, metszésével és a betegségek kezelésével kapcsolatban.
A verbéna vagy közönséges vasfű egy gyógynövény, de régen varázslásra is használták. Cikkünkben röviden bemutatjuk a verbéna gyógynövényt (Verbena officinalis), és végül néhány közismert legendára is kitérünk!
A kis konyhakertekben szinte pár nap alatt megtermeszthetjük kedvenc zöldségeinket. Ezek a zöldségek a leggazdagabbak a szervezet számára fontos tápanyagokban, és nyersen, salátaként vagy levesekben is fogyaszthatók.
Már nem ismerem fel olyan könnyen a vadvirágokat. Régen mindegyiknek a nevét ismertem és azt is tudtam, hogy mi mindenre lehet felhasználni őket, de mostanában már nem mindig jutnak eszembe.
A kapor nemcsak egy ízletes fűszernövény, hanem a termesztése is nagyon egyszerű. A 2010-es év a kapor éve volt.
Kedves hömpölygő! Azt javaslom, hogy gomba, -és rovarölő szer keverékével permetezzék le, és vigyék melegebb helyre! Nagyon fontos, hogy 7 °C alá ne essen a hőmérséklet, mert ezt a növény nem bírja. A legoptimálisabb a 10-18 °C. Tavasszal, viszont vágják majd vissza, és el fognak tűnni a száraz részek. A telelő növényeket ajánlatos egyébként 3-4 hetente permetezni.
Kedves hömpölygő! A kép alapján szerintem kevés vizet kap, illetve - az előző válaszomban >> - javasolt 10-18 °C hőmérsékleten kell tartani! Most semmit ne tegyen, hanem tavasszal vágjon le minden elhalt részt és ki fog hajtani!
Az olajos szerek nem ajánlottak, mert perzselhetnek. A két szer, amit használt, megfelelő, csak ügyelni kell a megfelelő permetlé borítottságra. Kontakt szerek közül Decis-t is lehet használni, valamint az Actara-t beöntözve is lehet alkalmazni, ugyanolyan keverési arányban, mint permetezésnél. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt M. Zoltán! Előfordulhat, hogy a metszés, ill. sebzések helyén sebparazita gombák telepednek meg. Az eltávolítás és a sebkezelés a maximum, amit tehet ellenük. Mivel a fatestben maradhat a gomba fonalaiból, ismét alkothat termőtestet. Legegyszerűbben a fertőzött ág eltávolítása, ha törzsön van, akkor csak az Ön által is alkalmazott módszer jöhet szóba, plusz a további sebzések lekezelése, mert a gomba terjedhet. Esetleg gombaölő szeres injektálás segíthet, amiről itt érdeklődhet: parkfavedelem.hu Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Rózsa! A kenguruvirág (Anigozanthos bicolor) őshazája Ausztrália. Egyszikű, egylaki évelő növény. A laza, tőzeges, tápanyagban szegény talajt kedveli. Bőségesen öntözzük, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot. Fényigénye nagy. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye közepes. Fagyérzékeny! Az elnyílott virágokat ne vágja le, mert lehet belőle magot szedni, de ha nincsenek ilyen tervei, ekkor nyugodtan vágja le őket!