316. Virágzó Zugló 2011 - Bosnyák utca 69.
Az egyre több utcát meglátogató és megszépítő Virágzó Zugló Programja ez alkalommal a Bosnyák utca 69. szám alatt állt meg. Az utcafront megszépítése itt is látványosra sikeredett!
Az egyre több utcát meglátogató és megszépítő Virágzó Zugló Programja ez alkalommal a Bosnyák utca 69. szám alatt állt meg. Az utcafront megszépítése itt is látványosra sikeredett!
A Virágzó Zugló 2011 programja immáron második alkalommal látogatta meg a Szentmihályi út vidékét; ezúttal 30 házszámmal arrébb szépítették meg az utcafrontot. A munkában gyermekek-nyugdíjasok egyaránt kivették a részüket!
A zsálya (Salvia officinalis) az egyik legrégebbi gyógynövény. Ezt bizonyítja latin neve, hiszen a ’salvia’ jelentése gyógyítani. Az ókori görögök és rómaiak a rozmaringgal együtt húsok tartósítására használták, az akkori gyógyászatban főleg izzadásgátlóként alkalmazták. Dél- és Közép-Európában a középkor elejétől termesztették a kertekben fűszer- és gyógynövényként.
Az egyre nagyobb sikernek számító Virágzó Zugló 2011 Programja újabb és újabb utcafrontok arculatát változtatja meg. Következzen a Kövér Lajos utca 30. alatt zajló munkálatok rövid összefoglalója!
A Virágzó Zugló Programja továbbra is folytatódik. Ahogy közeledünk a nyár vége felé, az előkertekbe elültetendő egynyári növények helyett most már inkább díszcserjéket és évelő növényeket érdemes ültetni. Lássuk, mi történt a Füredi utca 5/b szám alatt.
Jó lenne tudni, hogy milyen fű nőtt be a cserjék közé? Attól tartok csak mechanikai úton lehet kiásni a cserjék közül a füvet. Ha kisebb a cserje, ássa ki a cserjét, és mechanikus úton kézzel válassza le róla a gyomot majd a cserjét ültesse vissza. Ezt most meg is teheti, amíg a cserje nem kezdett el hajtani.
Az a szép, liliomhoz hasonlatos fa a magnóliafa. Épp most virágzik és gyönyörű. Kisebb és nagyobb változata is egyaránt megtalálható.
A barátcserje augusztustól októberig virágzik. Ha kap elég nedvességet, és fényt, virágoznia kell. Fog is az idén!
A fajok többsége évelő lágyszárú, néhány félcserje, egy csoportjuk egy- vagy kétéves lágyszárú. Tartsuk a földjét mindig nedvesen, két öntözés között hagyjuk, hogy a talaj felszíne egy kicsit kiszikkadjon. Lehetőleg szobahőmérsékletű vizet használjunk, s ügyeljünk, hogy az is csak a talajt és ne a leveleket érje. Páratartalom: Nagy páratartalmat igényel, ezért a cserepet állítsuk nedves kavicsrétegre. Betegségek: A tűző naptól sárga foltos lesz a levele, a túlöntözés tőrothadásos megbetegedést okozhat. Ha a virágok és a levelek penészesek, botrítisz- vagy lisztharmatfertőzés támadta meg.
A trombitafolyondár (Campis sp.) kedveli a meleget, ezért csak napos, széltől, tavaszi fagytól védett helyre telepítsük. Fontos számára a jó vízgazdálkodású, kicsit nedves, tápanyagban gazdag talaj. Szereti, ha a gyökérnyak körüli része árnyékban van, amit úgy biztosíthatunk számára, hogy alacsonyabb cserjét, évelő virágot ültetünk eléje, vagy vastagabb mulcsréteggel (így fenyőkéreggel) takarjuk földjét. Nagy termetű fajtái (mint a Campis radicans) elérhetik akár a 8-10 métert is. A növénynek a jó tartáshoz erős alapra van szüksége, ha felfuttatjuk valahova. A növénynek a jó tartáshoz erős alapra van szüksége, így a főhajtása is folyamatosan vastagodik. Önálló kapaszkodásra képes, de mivel évről évre sok hosszú hajtást nevel - mégis célszerű körülbelül 3 mm vastag drótból álló támrendszerrel segíteni.