3226. Valóban szükséges a gyep/pázsit?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Az agroüzemanyagok (biodízel, bioetanol) és bioenergia-hordozók iránti növekvő kereslet kielégítése nem járhat együtt azzal, hogy a biológiai sokféleség szempontjából értékes területeket intenzív művelésbe vonjuk.
Gyakran találkozni meghökkentő struktúrájú épületekkel, de hogy belső udvarokkal? A következőkben egy 21. századi belső udvar szerkezetet mutatunk be, érdemes megnézni!
"Bárcsak ne vetettem volna el, most meg már meg sem tudok szabadulni tőle!" Talán voltunk már mi is hasonló helyzetben, ezért a következőkben bemutatunk néhány olyan növényt, amellyel jobb, ha vigyázunk, különben könnyen meggyűlhet a bajunk velük!
Ki az, akinek a növényeit soha semmilyen kártevő vagy fertőzés nem támadta még meg? Nem valószínű, hogy sokan lennének, éppen ezért a következőkben néhány tippet mutatunk be a baktérium és gombák okozta fertőzések megelőzésére és megfékezésére.
Az Ön által leírt rovarok valószínű árnyéklegyek. A kifejlett egyedek nem okoznak ugyan kárt, de elég kellemetlenek lehetnek a lakásban. A gondot ezek lárvái okozzák, amik a talajban a hajszálgyökereket károsíthatják. <p> Ellenük több módon is védekezhetünk. Hagyjuk kiszáradni a növények talaját (persze ez nem minden növény esetében tehető meg.) A sárgalapos védekezés is hatékony, mivel ezek vonzzák a rovarokat. Segíthet, ha 1 cm-es rétegben finom homokot szórunk a földre, ez megakadályozza, hogy a női egyedek lerakják a földbe petéiket. Ha mindez nem működik, akkor csak a parazita nematódák segíthetnek.
Nem szükséges csövet helyezni a gyökerekhez. Elég, ha kitányérozza a töve mellett a földfelszínt és rendszeresen locsolja a fát.
Sajnos én is így vesztettem el szintén 1,5 éves kutyám, idén márciusban. A viszonylag enyhe tél kedvezett a kullancsoknak, amelyek akár végzetes betegségeket is hordozhatnak. Az ellenük való védekezésben felhasználhatók szervesfoszforsavészterek (pirimifosz-metil), piretroidok(deltametrin, permetrin, lambda-cihalotrin), inszekticid karbamátok (propoxur, karbaril). Ezek közül én a pirimifosz-metil hatóanyagú Actellic 50 EC-ét javaslom. Most már azt is tudom, hogy számos szer (pl. a fipronil ható anyagú Frontline), és nyakörv (pl. Bolfo, Kawu nyakörv) áll rendelkezésre, amivel az állatokat közvetlenül is megvédhetjük.
Az akác Amerikából származó fa, ami nevét Jean Robinról kapta, aki 1601-ben honosította meg Európában. <p>Szabálytalan, laza koronával rendelkezik, és tüskés ágakkal. Szárnyalt levelei vannak, amelyek 9-19 levélkéből összetettek, későn fakadnak. Fehér virágai júniusban nyílnak, jól mézelők. Barna hüvely termése van. Kevésbé igényes faj, jó várostűrő. A napos termőhelyet szereti. Útmenti fasorok, facsoportok létesítésére használják.<p>Több fajtája is létezik: pl. a lazább gömbkoronájú, rendszeres metszést igénylő ´Bessoniana´, a rózsaszín virágú ´Casque Rouge´, az aranysárga levelű ´Frisia´, a szabályos gömbkoronájú ´Umbraculifera´.<p>Az akác allelopátiás növény, ami azt jelenit, hogy olyan méreganyagokat termel (különösen fiatal korában), ami megakadályozza, hogy az alatta lévő növények kifejlődjenek, csökkentve ezzel a versenyhelyzetet az adott helyért folytatott küzdelemben.<p>Az akác jól tűri a zöldnyesést, aminek köszönhetően jó törzset lehet nevelni, törzselágazódás nélkül.<br>Jó a sarjadzó képessége a levágott tuskóról, de ezekre a sarjakra jellemző, hogy előbb utóbb elkorhad a bélrészük, a szélnek pedig kevésbé állnak ellen, ezért inkább a gyökérsarjakat javasolt állományfelújításra használni.
Azt nem garantálhatom, hogy elkerülik kertjét a méhek, ha olyan növényeket ültet, amelyek nem vonzzák őket, de számuk biztosan kevesebb lesz. A nem illatos, kicsi, jellegtelen virágok nem vonzzák a méheket. Válasszon olyan növényeket, melyek szélbeporzásúak: pl. fenyő, éger, dió, tölgy, bükk, tiszafa, nyárfa, kőris, mogyoró, nyírfa, platán, boróka, fűfélék (pl. a nagyon dekoratív pampafű) stb. Azt azonban vegye figyelembe, hogy ezek nagy része pollenallaergiát okozhat, ha valaki hajlamos az allergiára.