3251. Érdekességek a százszorszépről (Bellis perennis)
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A százszorszép (Bellis perennis) egyszerű de kifinomult virág, mely nagyon sok helyen megtalálható. Az alábbiakban bemutatunk néhány talán kevésbé ismert tényt a százszorszépről.
A megszokott növények mellett, amelyeket magunk körül látunk vagy esetleg fényképeken, tudta, hogy léteznek sokkal különlegesebb növények is? Nos, itt található egy lista olyan különleges növényekkel, amelyek már évek óta léteznek, csak éppen lehet, hogy még nem találkoztunk velük. Szeretne még többet tudni? Akkor olvassa tovább cikkünket...
A rukkolát nagyon könnyű termeszteni, és az íze sokkal finomabb a boltban kaphatónál.
A kék kúszóboróka (Juniperus horizontalis) alacsonyan növő, tűlevelű örökzöld cserje. A kúszóborókák neve hallatán a legtöbben a talajtakarásra gondolnak, okkal. Lássuk hát, hogy mire használhatjuk ezt a növényt!
A Magyar Orchidea Társaság idén tavasszal is elkápráztatta a látogatókat virágainak csodálatos színpompájával. Egy ilyen alkalmat mi sem hagyhattunk ki, elmentünk hát, és a fényképezőgépünket sem felejtettük otthon. Jöjjenek hát a képek!
Tisztelt Meskó Gabriella! A virágzás elmaradása lehet az őszi csapadékhiány, és a késői fagy. A törzshöz közel eső levelek elszáradása sárgulása pedig egyértelműen a növény vízhiányára utal. A csapadék sajnos a télen és tavasszal, és most nyáronis egyenetlen eloszlású volt. Ezért voltak szárazabb időszakok, és a talajok kiszáradása miatt egyes növényeken a vízhiány jelei mutatkoznak. Érdemes lenne a fa tövét megkapálni, kitányérozni, és a kánikulai melegben rendszeresen öntözni a fát. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök aleonkert.hu
Üdvözlöm! Igazából áprilistól ajánlott vetni, de szerintem megpróbálhatja, hátha ősszel lesz gyümölcs. Vesse 5-8 vm mélyen és fészkesen. Egy fészekbe 5-6 magot vessen!
Kedves Valcsi! A hokkaidó tök egy gyűjtőnév, ami a Hokkaidó szigetről való sütőtököket foglalja magában. A legismertebb a sötétnaracs, piros hokkaidó (Uchiki kuri). 8-10 hónapig eltartható, nagyon finom és a héjával együtt fogyasztható. Valóban nem szabad elsietni a szedését, ősszel javaslom és így tovább is eltartható. Ha a tökök felveszik a fajtára jellemző színt, akkor elvileg érettnek tekinthető, illetve leszedve is valamelyest utóérik. Héja keményebb, mint a kanadai sütőtöké, de a nagydobosinál azért könnyebben vágható. Kiváló krémleves készíthető belőle.
Üdvözlöm! A természetben a száraz időszakot így vészeli át, hogy a leveleit ledobja, azután kihajt. A túlöntözés szokott levélhullást okozni, de ha Ön ritkán öntözi, akkor ezt kizárhatjuk. Javaslom, hogy pár naponta permetezze állott vízzel, hogy egy kicsit a tavaszt imitálja, legalábbis a pára tekintetében, illetve nagyon fontos, hogy figyelje meg, hogy van-e valami talajlakó kártevő, pl.: drótféreg, vagy valamilyen lárva. Érdemes talajfertőtlenítőt tenni a cserépbe átültetéskor!
Kedves Gábor! Erre a célra nagyon kiváló választás lenne a vérszilva, ami a bordó leveleivel nagyon szépen mutat, tavasszal virágba borul és jól alakítható, metszhető. A másik tippem a korallberkenye lenne, ami a virágzás mellett szép bogyókat is hoz, amit ráadásul a madarak nagyon szeretnek, de lekvár is főzhető belőle.