3276. Támogatást kapnak a hazai tejgazdák
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Örömmel tájékoztatjuk, hogy 2011-ben – immár ötödik alkalommal – ismét megszervezzük az Újbudai Dísznövény Kiállítást és Vásárt. A szervezésnél messzemenően figyelembe vettük az elmúlt évek tapasztalatait, kiállító partnereink igényeit-javaslatait, valamint az egyre nehezedő gazdasági válságot.
A keleti békakorsó Kínában honos növény, a kereskedőknek köszönhetően nagyon hamar ismertté vált Rómában, ahol igencsak nagy becsben tartották. Annyira népszerűvé vált, hogy Tiberius római császár adóként fogadta el a növényt.
Már mindannyian tudjuk, hogy a fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt kellene ennünk, de mit tegyünk, ha olyan jól esik egy szelet ropogós félfehér? Nagyobb kérdés az, hogy gyermekünknek a kifli-csücsök után milyen gabonaféléket adjunk, mi az, amivel nem csak egészségüket őrizhetjük meg, de a helyes táplálkozás alapjait is elültethetjük bennük.
Magyarország nemet mondott a génmódosított növények termesztésére. A génmódosított (GMO) növények két dolgot tudnak: mérget termelnek a rovarok ellen, amely 1500-2000 szeres mennyiséget jelent egy normál permetezéshez képest, illetve ellenállnak egy totális gyomirtó szernek.
Látatlanban "fotó nélkül" gomba és (vagy) baktérium lehet a bűnös. Felszívódó gomba és baktériumölő szerrel kell permetezni 1 alkalommal majd 1 hét múlva ismételni.
Az ilyen hibiszkuszokat általában dugványozzák és egy főhajtást meghagyva az oldalhajtásokat eltávolítva kis fának nevelik őket. Felesleges ennél a növénynél oltással bajlódni!
Az Actara 25 WG rovarölő szer élelmezésügyi várakozási ideje alma, körte esetében 28 nap, őszibarack, cseresznye, meggy, szilva, szőlő alkalmazásánál 14 nap az engedélyokiratban meghatározott töménység esetén. Ezek az idők ahhoz szükségesek, hogy a szer hatóanyaga olyan mértékben lebomoljon, hogy az emberi szervezetre ne legyen káros. A szerek lebomlását, a lebomlás dinamikáját erre a munkára specializálódott laboratóriumban vizsgálják és ellenőrzik. Az adatok nem nyilvánosak. A tízszeres dózis nem jelenti azt, hogy tízszer olyan hosszú a lebomlási idő, de biztos, hogy sokkal hosszabb, mint az előírásszerű felhasználásnál. Ezért a meggy, cseresznye, ribizli, kajszibarack, őszibarack esetében semmiképpen nem fogyaszthatók a gyümölcsök idén. Ha az alma és körte téli fajta, a szilva is csak szeptemberben érő, a szeptemberi, októberi szüretig a szer lebomlása valószínű, megtörténik. A gyümölcsfák idei növényvédelmi kezelését a szokásos szerint folytathatja, de alaposabb körültekintéssel! A szerek kimérése előtt ajánlom, hogy írja le a kiszámolt dózist papírra, és azt a biztonság kedvéért ellenőrízze. Segítséget ad az Actara csomagolásán olvasható javasolt dózis táblázata, mely a rovarölő szer házikerti alkalmazásához megadja 10 liter vizben feloldandó szer mennyiségét gr-ban.
Közepes víz és fényigénye van, viszont magas tápanyag igényű növény. Elképzelhető, hogy túl lett locsolva, vagy ráférne egy kis tápoldatozás.
Gyógynövényként több hársfaj virágát is gyűjthetjük: ezek a kislevelű hárs (Tilia cordata), a közönséges hárs (Tilia x vulgaris) és a nagylevelű hárs (Tilia plathyphyllos). A hazánkban is honos és gyakran ültetett ezüst hárs (Tilia tomentosa) virágja nem alkalmas drognak. A virágokat a murvalevelekkel együtt szedjük, száraz, napos időben, a virágnyílás kezdetén. Ne gyűjtsünk forgalmas utak mellől vagy ipartelepek környékén. Szárítás előtt a növény más részeit (leveleket, hajtást) válogassuk ki, majd 6-8 cm vastagon terítve, huzatos, árnyékos helyen, gyakori forgatással szárítsuk ki. Csak a teljesen száraz virágdrogot tegyük el télire kartondobozba, textilzsákba vagy üvegbe; a fém tárolóedényeket kerüljük. Bővebben olvashat a különböző hársfa fajokról az alábbi cikkben: