3276. Támogatást kapnak a hazai tejgazdák
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Örömmel tájékoztatjuk, hogy 2011-ben – immár ötödik alkalommal – ismét megszervezzük az Újbudai Dísznövény Kiállítást és Vásárt. A szervezésnél messzemenően figyelembe vettük az elmúlt évek tapasztalatait, kiállító partnereink igényeit-javaslatait, valamint az egyre nehezedő gazdasági válságot.
A keleti békakorsó Kínában honos növény, a kereskedőknek köszönhetően nagyon hamar ismertté vált Rómában, ahol igencsak nagy becsben tartották. Annyira népszerűvé vált, hogy Tiberius római császár adóként fogadta el a növényt.
Már mindannyian tudjuk, hogy a fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt kellene ennünk, de mit tegyünk, ha olyan jól esik egy szelet ropogós félfehér? Nagyobb kérdés az, hogy gyermekünknek a kifli-csücsök után milyen gabonaféléket adjunk, mi az, amivel nem csak egészségüket őrizhetjük meg, de a helyes táplálkozás alapjait is elültethetjük bennük.
Magyarország nemet mondott a génmódosított növények termesztésére. A génmódosított (GMO) növények két dolgot tudnak: mérget termelnek a rovarok ellen, amely 1500-2000 szeres mennyiséget jelent egy normál permetezéshez képest, illetve ellenállnak egy totális gyomirtó szernek.
A bálványfa irtása rendkívül nehéz, és nagy körültekintést igényel. Még a legóvatosabb vegyszeres kezelési eljárással sem kerülhető ki a gyep sérülése. A bálványfák levelei a permetezést követően rövid időn belül elszáradtak, de a következő évben sajnos jelentős részben sok bálványfa újra kisarjad. Jó hatásfokú a Banvel és a Garlone, de az irtás így 2 évig is eltarthat. A Glialka 480 Plus, a Medallon Premium vagy a Roundup Bioaktív elég hatásosak. Szeptemberben érdemes permetezni és tavasszal megismételni. Utána 6 órán keresztül ne érje víz.
Az orchideák nagy része a gyökerei egy részét más más célra használja.Jelen esetben a középső részen látható kissé sárgás gyökerek a kimondott talajban lévő keringést kiszolgáló gyökerek(nem szabadna ennyire sötétsárgának -barnának lennie valószínű, hogy sok volt a víz) a majdnem fehér zöld végű gyökerek a páratartalmat hasznosítja, illetve a zöld csúcsokkal a fényt hasznosítja (asszimilál)éppen, ezért átültetéskor nem is szabad őket a cserépbe erőltetni. A látható növénynek nincs semmi baja kissé szárazabban kellene tartani.
Lehet, hogy káliumhiányos a fa, ezt tápoldatozással kell kipróbálni, de az is elképzelhető, hogy a gyökerei vízben fulladoznak, kérhetek egy képet?
Fás szárúakhoz való gyökereztető porral kezelje. Gyökereztetés előtt a terméseket távolítsa el a hajtásvégekről. Gyökereztetni perlitben szokták, Hermesz boltokban is kapható. Gyökereztetés alatt nagyon magas páratartalmat kell biztosítani a hajtásnak, tűző napon ne álljon a gyökerezés alatt, Tujafélék gyökereztetését télen szokták végezni hideg üvegházban, a nagyon meleg idő nem ideális erre a célra.
A tuják pikkelyleveleinek barnulása gyakori. A tuják sekélyen gyökeresedő, vízigényes növények, ezért folyamatosan öntözni kell őket. A kiszáradás jelei a kezdetben sárguló, majd barnára váltó levelek, amik először a csúcsi részen jönnek, majd fokozatosan az alsóbb részeken a növény külsejétől befelé haladva. Télen a napégés és a fagy is okozhat barnulást. Napégés csak a növény déli oldalán mutatkozik, ahol az ágvégek barnulnak. Gyakran a nem megfelelően kijuttatott, vagy nagy adagban adott gyomirtó szerek is okozhatnak barnulást a tujákon. Ha atka, gomba, vagy tetű lenne, akkor a friss hajtásoktól kezdve, befelé barnulnának a levelek. Tápoldatot javasolok első körben, és rendszeres locsolást. Ha a földje jó és elegendő vizet kap, magához fog térni.