3276. Támogatást kapnak a hazai tejgazdák
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Örömmel tájékoztatjuk, hogy 2011-ben – immár ötödik alkalommal – ismét megszervezzük az Újbudai Dísznövény Kiállítást és Vásárt. A szervezésnél messzemenően figyelembe vettük az elmúlt évek tapasztalatait, kiállító partnereink igényeit-javaslatait, valamint az egyre nehezedő gazdasági válságot.
A keleti békakorsó Kínában honos növény, a kereskedőknek köszönhetően nagyon hamar ismertté vált Rómában, ahol igencsak nagy becsben tartották. Annyira népszerűvé vált, hogy Tiberius római császár adóként fogadta el a növényt.
Már mindannyian tudjuk, hogy a fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt kellene ennünk, de mit tegyünk, ha olyan jól esik egy szelet ropogós félfehér? Nagyobb kérdés az, hogy gyermekünknek a kifli-csücsök után milyen gabonaféléket adjunk, mi az, amivel nem csak egészségüket őrizhetjük meg, de a helyes táplálkozás alapjait is elültethetjük bennük.
Magyarország nemet mondott a génmódosított növények termesztésére. A génmódosított (GMO) növények két dolgot tudnak: mérget termelnek a rovarok ellen, amely 1500-2000 szeres mennyiséget jelent egy normál permetezéshez képest, illetve ellenállnak egy totális gyomirtó szernek.
Arra gondolok, hogy a hibiszkuszt belepte a tetvek által kibocsájtott mézharmat - attól ragadós - ami csökkenti a tetvek elleni szerek hatását. Érdemes először zuhany alatt lemosni ezt a bevonatot, majd azután próbálkozni ismét permetezéssel - levéltetvek elleni aerosollal vagy ha több növény is fertőzött, akkor érdemes kisebb mennyiségű permetlevet is bekeverni és hetente lefújni a növényt (növényeket).
A körtefajták meghatározásához a következő tulajdonságait veszik figyelembe:- nyári- , őszi- vagy téli érésű fajta, a gyümölcs átlagmérete gr-ban, körte alakja (szabályos körte, széles körte, megynyúlt, lapított körte), a gyümölcs héjának színe (zöld, piros, barna parás bevonatú stb), gyümölcs húsa (leves, édes, savas, vajpuha, ízes stb). Ezek ismeretében érdemes körtefajták leírásával foglalkozó szakkönyvekben utána nézni. Például: Göndör Jné 2000.: Körte. Mezőgazda Kiadó, Budapest vagy Z.Kiss László(szerk) 2001.: GyümölcsfajtákI. Almatermésűek és bogyosók. Mezőgazda Kiadó, Budapest. A fénykép alapján a megadott tulajdonságok nem azonosíthatók.
Kedves Karola! Az első kép egy Mammillaria faj. Itt még nincs semmi baja. Ha elfogyott, annak okát valószínűleg a gyökerénél kell keresni. Vegye ki a földből, vizsgálja meg a gyökerét. Ha van gyökere, ha nincs, tavaszig ne ültesse el. Tárolja hűvös helyen. Április közepén tegye kaktusz földkeverékbe, földjét tartsa enyhén nedvesen, és szép lassan meg kellene gyökeresednie. Ha ez megtörtént, ne nagyon öntözze, kb. 3 hetente egyszer kevés vízzel, télen egyáltalán ne. Az f. ibolya vagy huzatot kapott, vagy sok lett neki a 2-szeri öntözés, panghatott alatta a fel nem használt víz. Levéldugványról szaporíthatja, egészséges leveleit leszedve azokat kb. 1/3-ig dugja földbe. Így ki kell gyökereznie, és lesz sok kis ibolyája. Üdv.: Ficzere Miklós
Ez egy lombhullató dendrobium, aki ha nem kap semmi vizet(semennyit!!!!!)a lombhullatás után akkor most az új hajtások helyén virágok lennének. Mivel kapott, így sarjakat hozott melyek viszont nagyon szépek,bár ahhoz még fiatalok,hogy leválasztásra kerüljenek.Én várnék még vele tavaszig és csak akkor választanám le őket ami úgy történik,hogy az új növény és a régi szár találkozásánál egy nagyon vékony hegyes ollóval levágod és a vágási felületre azonnal fahéjat szórsz,majd egy tálcán egymás mellé fekteted őket 2-3 napra.Addig nem kaphat semmi nedvességet(még spriccelést sem!).Ezután lehet őket egyesével vagy többedmagával becserepezni de a bolti orchideaföldet előbb rotáld át és csak a nagyobb(+1 cm)darabok maradjanak meg. Sok sikert üdv
A kép tényleg érdekes, sajnos nem lehet nagyítani, hogy többet láthatnék belőle. Lehet, hogy apró sarjak lettek a növényből. Mindenesetre azt tartsa szem előtt ami már leírtam. Ficzere Miklós