3276. Támogatást kapnak a hazai tejgazdák
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Örömmel tájékoztatjuk, hogy 2011-ben – immár ötödik alkalommal – ismét megszervezzük az Újbudai Dísznövény Kiállítást és Vásárt. A szervezésnél messzemenően figyelembe vettük az elmúlt évek tapasztalatait, kiállító partnereink igényeit-javaslatait, valamint az egyre nehezedő gazdasági válságot.
A keleti békakorsó Kínában honos növény, a kereskedőknek köszönhetően nagyon hamar ismertté vált Rómában, ahol igencsak nagy becsben tartották. Annyira népszerűvé vált, hogy Tiberius római császár adóként fogadta el a növényt.
Már mindannyian tudjuk, hogy a fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt kellene ennünk, de mit tegyünk, ha olyan jól esik egy szelet ropogós félfehér? Nagyobb kérdés az, hogy gyermekünknek a kifli-csücsök után milyen gabonaféléket adjunk, mi az, amivel nem csak egészségüket őrizhetjük meg, de a helyes táplálkozás alapjait is elültethetjük bennük.
Magyarország nemet mondott a génmódosított növények termesztésére. A génmódosított (GMO) növények két dolgot tudnak: mérget termelnek a rovarok ellen, amely 1500-2000 szeres mennyiséget jelent egy normál permetezéshez képest, illetve ellenállnak egy totális gyomirtó szernek.
Nem jól gondolja!Az elszáradt ellenére is hoz új virágszárat, ha jól érzi magát! (A természetben sem vágja le senki.) Ennek ellenére kertészeti metszőollóval mégiscsak le kellene vágni. Persze csak a látvány miatt. Üdv
Gyakori jelenség, hogy meleg idő hatására megindul a rügyképződés idő előtt. Ez általában nem okoz kárt a növényben, mert ezek télálló, fagytűrő növények, hacsak nem tartós, és az átlagtól igen-igen eltérő hőmérsékleti maximummal találkozik a növény (pl. januárban 2 hét 15 °C körül) Liliomoknál ilyet még nem tapasztaltunk, hiszen azok tavaszi melegben kezdenek el hajtani, de valószínűleg nem okoz a meleg kárt bennük. Üdvözlettel, Gack László/Budai Renáta.
Üdvözlöm! Tavasszal, március legelején vágja vissza. kb. 30 cm-es ágakat hagyjon. Nem kell megijedni, a metszés után, ha kevés ág marad, mert gyorsan be fog sűrűsödni. Kapcsolódó cikkek: Mit kell tudni a loncról? A rózsalonc (Weigela) metszése
Kedves Hobagoly! Igazából látni kellene, de látatlanban azt mondom: hogy ott metssze le, ahol van egy erős rügy vagy hajtás és a felett 2-3 cm-el. A magasságot illetően, az abszolút Önre van bízva, ahol arányos marad a növény. Kapcsolódó cikkek: Lantlevelű fikusz (Ficus lyrata) Szobafikusz (Ficus elastica) Kislevelű fikusz
A lantlevelű fikusz érzékeny a körülményei változására. Hőmérs. változás, huzat, túl sok víz okozhat hasonló tüneteket. Nem valószínű, hogy a levél letörlésével összefüggésben van, inkább élettani a probléma. Van ugyan gombás betegsége, de az csak igen párás, meleg környezetben lehetséges. A lakásban inkább a fűtés, túl meleg, száraz levegő lehet probléma. Kicsit lehet a levegőt párásítani körülötte, nedves kavicsokra állítani a cserepet. Az öntözést télen csökkenteni kell. Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó linkek: Lantlevelű fikusz (Ficus lyrata) Foltok a fikuszomon...