3276. Támogatást kapnak a hazai tejgazdák
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Örömmel tájékoztatjuk, hogy 2011-ben – immár ötödik alkalommal – ismét megszervezzük az Újbudai Dísznövény Kiállítást és Vásárt. A szervezésnél messzemenően figyelembe vettük az elmúlt évek tapasztalatait, kiállító partnereink igényeit-javaslatait, valamint az egyre nehezedő gazdasági válságot.
A keleti békakorsó Kínában honos növény, a kereskedőknek köszönhetően nagyon hamar ismertté vált Rómában, ahol igencsak nagy becsben tartották. Annyira népszerűvé vált, hogy Tiberius római császár adóként fogadta el a növényt.
Már mindannyian tudjuk, hogy a fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt kellene ennünk, de mit tegyünk, ha olyan jól esik egy szelet ropogós félfehér? Nagyobb kérdés az, hogy gyermekünknek a kifli-csücsök után milyen gabonaféléket adjunk, mi az, amivel nem csak egészségüket őrizhetjük meg, de a helyes táplálkozás alapjait is elültethetjük bennük.
Magyarország nemet mondott a génmódosított növények termesztésére. A génmódosított (GMO) növények két dolgot tudnak: mérget termelnek a rovarok ellen, amely 1500-2000 szeres mennyiséget jelent egy normál permetezéshez képest, illetve ellenállnak egy totális gyomirtó szernek.
Kedves János! Az az igazság, hogy virágzáskor szigorúan tilos permetezni! Február vége, március eleje a megfelelő, virágzás előtt! A tápozás jó, viszont még permetezni, csak akkor kell, ha megjelenik valamilyen kártevő, esetleg kórokozó.
Tisztelt Mester Antal! A képen a zamio pálma részleges túlöntözésének vagy a huzat tünete látható. A növényt félárnyákos, árnyákos helyen tartsuk mérsékleten öntözzük csak akkor amikor a talaja tényleg kiszáradt a kaspóban tatrva pedig figyeljük hogy pangó vizbe a cserép ne álljon mert az szintén túlöntözés tüneteit és gyökérrothadást okozhat. A növény érzékeny a közvetlen huzatra is. A tápoldatozásnál figyeljünk a hogy ne adagoljuk túl a tápoldatot mert az is a levelek égéséhez sárgulásához vezethet. A növény az átültetést nehezen viseli csak akkor ültessük át ha a gyökerei kilógnak a cserépből. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A képen két kórokozó kárképe lehetséges az egyik a csonthéjasok moniliás betegsége a másik az újonnan rendszerezett csonthéjasok fitoplazmás betegsége lehet. Az előbbi ellen a tavaszi ősz rezes (Bordói lé, Rézoxiklord) lemosópermetezéssel és avegetációban pedig a Dithane M-45, Chorus 50WP, valamint a Topas 100EC szerekkel lehet védekezni. A másik betegség ellen csak megelőzve tudunk védekezni egészséges csemetefa ültetése, és a vektorok elleni (szilva levélbolha) permetezéses védekezés lehet megoldás. A permetezés előtt az élő részig vissza kell vágni a fát és le kell permetezni. A jövőben a barackfákat ne terheljük túl, végezzük el a gyümölcsritkítást, és minden évben hasonló mennyiségű gyümölcsöt hagyjunk a fán az ágakon 20cm-ként 1db gyümölcs. A fa túlterheklése legyengíti a növényt, amin sokkal könnyebben megjelennek betegségek virusok, baktériumok és gombák. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Kertbarát! Az említett hibrid a hidegtűrőségi besorolása alapján körülbelül -18°C-ig fagyálló.
Kedves Bernadett! A képek alapján én boglárka cserjének (Kerria japonica) gondolom. Nagyon jellemző a levele. A szél, madár, esetleg egy lehulló darab ág is képes a szaporodásra.