3276. Támogatást kapnak a hazai tejgazdák
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Örömmel tájékoztatjuk, hogy 2011-ben – immár ötödik alkalommal – ismét megszervezzük az Újbudai Dísznövény Kiállítást és Vásárt. A szervezésnél messzemenően figyelembe vettük az elmúlt évek tapasztalatait, kiállító partnereink igényeit-javaslatait, valamint az egyre nehezedő gazdasági válságot.
A keleti békakorsó Kínában honos növény, a kereskedőknek köszönhetően nagyon hamar ismertté vált Rómában, ahol igencsak nagy becsben tartották. Annyira népszerűvé vált, hogy Tiberius római császár adóként fogadta el a növényt.
Már mindannyian tudjuk, hogy a fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt kellene ennünk, de mit tegyünk, ha olyan jól esik egy szelet ropogós félfehér? Nagyobb kérdés az, hogy gyermekünknek a kifli-csücsök után milyen gabonaféléket adjunk, mi az, amivel nem csak egészségüket őrizhetjük meg, de a helyes táplálkozás alapjait is elültethetjük bennük.
Magyarország nemet mondott a génmódosított növények termesztésére. A génmódosított (GMO) növények két dolgot tudnak: mérget termelnek a rovarok ellen, amely 1500-2000 szeres mennyiséget jelent egy normál permetezéshez képest, illetve ellenállnak egy totális gyomirtó szernek.
Kedves Miramare! Ez egy gombabetegség a képek alapján. Permetezni kell, tavasszal valami lemosó permetszerrel a növényt és a környezetében lévő növényeket is, pl: agrol, Champion
Tisztelt Vasvári Úr! Bár a bogyós gyümölcsűeknek nem tudok fehér színű lárvával rendelkező károsítóját, azonban az időpont miatt én a málnavessző - szúnyog 3. nemzedékének lárvájára gondolok. A kártételt, és a kárképet a vesszőn tessék keresni, védekezni azonban már csak a következő szezonban szükséges. Málna metszése, málna kártevői
Euohirbia leuconeura -Madagaszkár ékszere Pozsgás kutyatejféle, mérgező tejnedvvel, amely bőrsérülést okozhat (de nagy bajt nem okoz, bő vízzel kell leöblíteni, ha bőrükre kerül). Napos, meleg helyt kedvel, központi fűtéses lakásban is tartható, míg nyáron, szoktatás után a szabadba is kitehető, félárnyékos helyre. Az alábbi növények rokona: Pompás kutyatej (Euphorbia milii) Milyen növény a Jatropha?
Sajnos a fényképek nem igazán nagyíthatók, ezért csak feltételezem, hogy a nagyon meleg szeptember elején vetett fűben a kelesztő öntözéssel életre hívta a gombabetegséget. Esetleg a sok őszi csapadék is előhozhatta a problémát. A gombabetegség legtöbbször a talajból indul terjedésnek, amit a vízcseppek fröcskölése csak felgyorsít. A növényvédelem blokkolja a terjedést, (nem végleges megoldás), és a a talajt is kezelni kell rendszeresen egy évig talajjavító tápanyaggal (DCM antagon,vivisol), hogy a rossz gombákat kiszoríthassuk az életterületükről és a jók megsokszorozhassák magukat a földben. Amikor egyszer felüti a fejét a betegség, sajnos minden évben különböző évszakokban és különböző fajták arculatával jelentkezik a gombabetegség a gyepen mint pusztulás vagy először is mint sárgulás. Technológia váltást javasolok minden téren (öntözés, tápanyagozás), hogy hosszú távú legyen a gyep állomány megmaradása és ne gondot okozzon a fű ápolása, hanem könnyed feladat esetleg kikapcsolódás. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Kopasz foltok tarkítják a gyeped? Megoldás a felülvetés! Miért inkább ősszel füvesítsünk? Soroljuk! Tavaszi fűbeindítási tippek
Kedves Kérdező! Ha évelő növényeket, cserjéket szeretne és napos-félárnyékos helyről van szó, a következők jöhetnek szóba például, amik szépen mutatnak a dézsában: érdemes egy kompozíciót készíteni aminek van egy magasabb eleme, pl egy kisebb törzses fácska (pl Csüngö barkafűz) vagy egy lassú növekedésű oszlopos örökzöld (pl. Juniperus c. Sentinel / Taxus b. Fastigiata). Ezek elé kisebb évelők vagy törpecserjék kerülhetnek ízléstől függően pl.:Heuchera színkeverék, Hosta fajok, hagymás növények (tulipánok, nárcisz), borostyán (kisebb növekedési erélyű színes lombú változatok), akár díszfüvek is pl Carex fajok. Ezek mind kis fenntartási igényű, évelő növények, melyeket csak időnként kell gondozni és folyton mutatósak. Ha virágos cserjét szeretne, mehet bele hortenzia is. Milyen növényeket ültessünk konténerbe? Készítsünk ládakertet a teraszra!