3276. Támogatást kapnak a hazai tejgazdák
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Örömmel tájékoztatjuk, hogy 2011-ben – immár ötödik alkalommal – ismét megszervezzük az Újbudai Dísznövény Kiállítást és Vásárt. A szervezésnél messzemenően figyelembe vettük az elmúlt évek tapasztalatait, kiállító partnereink igényeit-javaslatait, valamint az egyre nehezedő gazdasági válságot.
A keleti békakorsó Kínában honos növény, a kereskedőknek köszönhetően nagyon hamar ismertté vált Rómában, ahol igencsak nagy becsben tartották. Annyira népszerűvé vált, hogy Tiberius római császár adóként fogadta el a növényt.
Már mindannyian tudjuk, hogy a fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt kellene ennünk, de mit tegyünk, ha olyan jól esik egy szelet ropogós félfehér? Nagyobb kérdés az, hogy gyermekünknek a kifli-csücsök után milyen gabonaféléket adjunk, mi az, amivel nem csak egészségüket őrizhetjük meg, de a helyes táplálkozás alapjait is elültethetjük bennük.
Magyarország nemet mondott a génmódosított növények termesztésére. A génmódosított (GMO) növények két dolgot tudnak: mérget termelnek a rovarok ellen, amely 1500-2000 szeres mennyiséget jelent egy normál permetezéshez képest, illetve ellenállnak egy totális gyomirtó szernek.
Beszerzés után érdemes mielőbb átültetni a vásárolt növényeket, mivel addigra nagy valószínűséggel kimerítik a földben rejlő tápanyagokat. A cserép mérete lehet egyel nagyobb - nem érdemes rögtön sokat változtatni a méreten. Virágföldből érdemes jobb minőségűt használni, (nem a régebbi teljesen fekete föld tipusút), hanem ami lazább, több tőzeget tartalmaz. Több föld, nagyobb cserép - ültetés lépésről-lépésre Tápoldatok 1x1 - Milyen tápoldatot válasszunk? Időszerű a szobanövények átültetése
Kedves Judit! A csatolt fotók alapján Zelnicemeggynek (Prunus padus) tűnik a növény. A kiirtásához Totális gyomirtót Gliaklát javaslok az Önök kertrészében. A növény leveles zöld hajtásain át tud felszívódni a szer és a gyökerekig lejutva megöli a növényt. Ha újra hajt meg kell várni az első leveleket és ismét lepermetezni. Lehetséges, hogy pár alkalommal meg kell ismételni de egyre kevésbé fog átbújni. Üdvözlettel, A Stipa szakértője
A vérszilvák (mirobalán) (Prunus cerasifera 'Hollywood) elsősorban díszítő funkciói miatt kedvelt igénytelen. a városi körülményeket is jól tűrő díszfák. Valóban méretes termései ehetőek lennének. Élettani okok állhatnak a virágok lepotyogása mögött, illetve az egyre általánosabbá váló probléma: a beporzó rovarok hiánya is előfordulhat. Hasonló kérdés-válasz: Ehető-e a vérszilva termése?
Kedves Noémi! Az alapvető hiba kiküszöbölése az, amikor az esti öntözést örökre száműzik kedvenc foglaltságukból. Ugyanis az esti öntözés melegágya a gombabetegségek megjelenésének. A másik fontos dolog amivel jó kondícióban tudjuk tartani a gyepet és a betegségnek ellenállóvá tesszük, ha rendszeresen tápanyagozzuk. Én a szerves tápanyagozás híve vagyok, a modern kor magával hozta a felvilágosulást, hogy a szerves alapú dolog minden életterületen a legjobb, mármint az élő környezetben. Én személyesen a DCM termékeket használom ÉS AJÁNLOM. Amennyiben bővebben szeretné megismerni ezt a fajta gyógyító tápanyagozást, kérem keressen meg egy fél órás szaktanács erejéig a kertfüvesítés.hu weboldalon. Molnár Gábor Éva, a füvesaszony Hányszor gyeptrágyázzunk egy évben? Mi okozhat sárga foltot a gyepen?
A paradicsom kártevője nagy valószínűséggel a gyapottok bagolylepke hernyója lesz. Bővebben róla itt olvashat>> Ezzel védekezhet ellene>>