3276. Támogatást kapnak a hazai tejgazdák
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Örömmel tájékoztatjuk, hogy 2011-ben – immár ötödik alkalommal – ismét megszervezzük az Újbudai Dísznövény Kiállítást és Vásárt. A szervezésnél messzemenően figyelembe vettük az elmúlt évek tapasztalatait, kiállító partnereink igényeit-javaslatait, valamint az egyre nehezedő gazdasági válságot.
A keleti békakorsó Kínában honos növény, a kereskedőknek köszönhetően nagyon hamar ismertté vált Rómában, ahol igencsak nagy becsben tartották. Annyira népszerűvé vált, hogy Tiberius római császár adóként fogadta el a növényt.
Már mindannyian tudjuk, hogy a fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt kellene ennünk, de mit tegyünk, ha olyan jól esik egy szelet ropogós félfehér? Nagyobb kérdés az, hogy gyermekünknek a kifli-csücsök után milyen gabonaféléket adjunk, mi az, amivel nem csak egészségüket őrizhetjük meg, de a helyes táplálkozás alapjait is elültethetjük bennük.
Magyarország nemet mondott a génmódosított növények termesztésére. A génmódosított (GMO) növények két dolgot tudnak: mérget termelnek a rovarok ellen, amely 1500-2000 szeres mennyiséget jelent egy normál permetezéshez képest, illetve ellenállnak egy totális gyomirtó szernek.
Kedves Kérdező! A kérdést nehéz online eldönteni. Érdemes lenne kertészt hívni aki a helyszínen megvizsgálja a növényeit. A problémának több gyökere is lehet, akár a táp is, de lehet a tavaszi nagy szárazság hatása, ami sok növényt nagyon megviselt, különösen ahol nem volt öntözőrendszer és azokat a növényeket amik vízigényesebbek, érzékenyebbek. A hernyó sem jelent jót, le kellene szedni amit csak lehet, a károsított részeket levágni és a növényt lepermetezni gazdaboltban kapható "rágó szájszervűek" elleni szerrel (pl Mospilan, Decis). Mindkét növényt érdemes visszavágni, hogy indukáljuk a fejlődést, sűrűsödést. Amikor láthatóan megindulnak érdemes megtápozni őket. Készüljünk elő: hogyan metsszük díszcserjéinket? Színes levelű díszcserjékkel feldobhatjuk kertünket!
Kedves Petra! Okozhatta a sok eső miatti levegőtlenség vagy a nagy meleg. Nagy baj nincsen még velük, várni kell egy picit, esetleg mehet nekik egy kis multivitamin, amargerolt. Egyébként valószínüleg nem oltott palánta, ha jól látom, a nem oltott dinnyék kényesebbek. Kertek tápanyagutánpótlása, trágyázása Növényeink megfelelő tápanyag-utánpótlása!
Kedves István! Sajnos a vírusok ellen sem az emberek, sem a növények estében nincsen gyógyítási lehetőség. A vírusos növények előbb vag utóbb meg fognak halni. Sok fa nagyon sokáig elél vírusokkal, de meggygógyulni sosem fognak. A vírusos fa fertőzési forrásként szolgál, mivel a vírusok terjesztői a különféle rovarok, továbbá vírustól függően pollen, mag, metszőolló és vegetatív szaporítóanyag. Előfordulhat, hogy egy szívó szájszervvel rendelkező rovar átviheti a vírusokat az egészséges fákra. Önnek kell mérlelgelnie, hogy ott hagyja a fertőzött fákat, vagy kivágja őket. Hangsúlyozom, a vírusos fái akár még 10-15 évet is elélhetnek, nem kell őket kivágni, viszont van esély rá, hogy megfertőzhetnek más fákat rovarokkal vagy mechanikai úton (metszéskor metszőollóval). Mit kell tudni a szilvafákról? - 1. rész Gyümölcsös tervezése és telepítése
Jelen esetben szerintem arról lehet szó, hogy a fa valamilyen stressz hatást kaphatott, ami lehet ettől a hirtelen bejött melegtől, vagy a páratartalom ingadozástól. Ezért a növény gyorsan elkezdett örökítőanyagot termelni, ami a virág, és az abból képződő termés, ami a magot tartalmazza. Az ezt követő hirtelen gyümölcs hullás azért alakulhatott ki mert egy fiatal fa nem tud ennyi gyümölcsöt kinevelni, így azokat elhullajtja. Ez egy természetes szelekció, ami nem feltétlen rossz, de azt szoktuk mondani, hogy az első két évben célszerű az irányított gyümölcs illetve a virág ritkítás. Ez azért fontos hogy a növény ne a gyümölcsökbe tegye bele a hasznos energiát, amit a fotoszintézisben megtermelt, hanem a növekedésre és kifejlődésre. Ezen időszak alatt rajta lehet hagyni első évben egy-kettő termést a, a második évben hármat-négyet, és emellett adagolni kell a növénynek vagy levélen keresztül felszívódó lombtrágyát, vagy talajba kijuttatott tápoldatot, ami garantálja a megfelelő mennyiségű felszívódó "ételt" a növénynek. Itt fontos megemlíteni, hogy ahogyan a túlgondoskodás az öntözésnél úgy a túlzásba vitt tápanyag kijuttatás nagy veszély a növény számára ugyan is a nagy mennyiségben a növény gyökereire a toxikus hatást fejthet ki. Remélem tudtam segíteni. Kertbaráti üdvözlettel Megyeri Szabolcs Beteg a citromom... Mit tegyek? Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Mediterrán növényeket mediterrán virágföldbe
Kedves Levente, A törpe dália napfénykedvelő, jobban érezné magát teljes napsütésben. Természetesen meg lehet próbálni kitenni az ablakba, de nem várható tőle olyan intenzív virágzás. Félárnyékos helyre inkább az alábbi növények közül válogatnék: Begónia Fukszia Kislevelű bakopa Nebáncsvirág (Impatiens) Angol muskátli Lobélia Kertészkedés árnyékban - képes növényajánlóval Miben rejlik a szép balkon sikere?