3276. Támogatást kapnak a hazai tejgazdák
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Megjelent a különleges tejtámogatásról szóló rendelet, amely március 28-tól hatályos. A tejtermelőket sújtó különleges hátrányok kezelésére az Európai Unió 46 millió eurót biztosít 2011-re Magyarországnak.
Örömmel tájékoztatjuk, hogy 2011-ben – immár ötödik alkalommal – ismét megszervezzük az Újbudai Dísznövény Kiállítást és Vásárt. A szervezésnél messzemenően figyelembe vettük az elmúlt évek tapasztalatait, kiállító partnereink igényeit-javaslatait, valamint az egyre nehezedő gazdasági válságot.
A keleti békakorsó Kínában honos növény, a kereskedőknek köszönhetően nagyon hamar ismertté vált Rómában, ahol igencsak nagy becsben tartották. Annyira népszerűvé vált, hogy Tiberius római császár adóként fogadta el a növényt.
Már mindannyian tudjuk, hogy a fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt kellene ennünk, de mit tegyünk, ha olyan jól esik egy szelet ropogós félfehér? Nagyobb kérdés az, hogy gyermekünknek a kifli-csücsök után milyen gabonaféléket adjunk, mi az, amivel nem csak egészségüket őrizhetjük meg, de a helyes táplálkozás alapjait is elültethetjük bennük.
Magyarország nemet mondott a génmódosított növények termesztésére. A génmódosított (GMO) növények két dolgot tudnak: mérget termelnek a rovarok ellen, amely 1500-2000 szeres mennyiséget jelent egy normál permetezéshez képest, illetve ellenállnak egy totális gyomirtó szernek.
Mivel közel az ősz valóban nem érdemes már az idén permetezni, tavasszal kell figyelni, hogy lombfakadáskor megjelennek-e a tetvek, akkor érdemes védekezni ellenük.
A hangyákat valószínű, hogy a fán lévő mézharmat csalogatja, ezért a mézharmatot termelő tetvek ellen kell védekezni, ha ők eltűnnek a hangyák is otthagyják a fát.
A bio termesztéssel és kertészkedéssel kapcsolatos könyvekben valószínű több ilyen információ található, mint a hagyományos termesztési módokkal foglalkozó könyvekben. Sajnos konkrét könyvet, amely erről szól magam sem ismerek.
Sajnos a mi éghajlatunk, nem igazán optimális a gyep számára, rengeteg öntözés és műtrágyázás, na és kéthetenkénti nyírás szükséges ahhoz, hogy valóban szép legyen. Próbáljon lassú lebomlású műtrágyát laklalmazni, erre feljesztették ki egyes Osmocote műtrágyákat.
Az angol muskátli a hagyományos muskátlival szemben a szélvédett, hűvös, párás környezetet, napos de inkább félárnyékos helyen, enyhén savanyú talaj kedveli. Nagyobb szélviharoktól védeni kell, mert könnyen összetörnek a virágok. A tűző nap valószínű az oka, hogy muskátlija levelei és virágai lehullottak.