3356. Miért nem virágzik a növényem? (II.)
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
A következőkben a murvafürt, a somvirág, a sárga nárcisz, a tulipán és az írisz virágzásának problémáit vizsgáljuk meg. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezek a növények is virágba boruljanak!
Ha egy növény képes a virágzásra, akkor attól el is várják. Utolsó részünkben a bazsarózsa, a rózsa, a liliom, a hajnalka és a hibiszkusz elmaradt virágzásának okait vizsgáljuk meg!
Hozzávalók paprika, túró vagy sajt szeletek, tojás, zsemlemorzsa, liszt, szezámmag, só, bors.
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több felé lehet hallani a fenyőkéregről, és egyre többen választják ezt a kényelmes, mégis környezetbarát megoldást a gyomok ellen. Ez a módszer egyszerre óvja a növényeket és a talajt, és varázsolja a kertet széppé. Hogyan is alkalmazza szakszerűen, hogy hatékony legyen? Erre válaszolok most!
Az, hogy az embernek van immunrendszere, már köztudott, de az, hogy a növények is termelnek olyan vegyületeket, amik a betegségek kialakulását megakadályozzák, még újdonságnak számít.
Kedves naturella! Szerintem (99%), hogy ez egy termő, azaz kislány virág!
Üdvözlöm! A tőosztást mindenképpen tavasszal kell végezni. Nagyon ügyeljen, hogy sem az anyanövény sem pedig a sarjnövény ne sérüljön!
Tisztelt GImre! A képen a penicilliumos gyümölcsrothadás tünetei láthatók. A gyümölcs felületén gyorsan növekvő világosbarna vizenyős rothadó foltok láthatók. A gyümölcs húsában mélyen behúzódó világosbarnás zöldes vizenyős foltok, rothadás jelenik meg. Védekezni a ventúriás varasodás elleni szerekkel ( Dithane M-45, Chorus 50WG, Kocide 2000, Topas 100 EC) lehet a vegetációban. A szüretkor viszont fontos a sérülés mentes szedés, ami szintén forrása lehet a gombás betegségnek. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kovács Gyula! Az első képen a cseresznye fómás betegsége látható. Az éretlen gyümölcsön barna foltok jelennek meg, az érő gyümölcsön pedig barna foltot elmosódott szélű élénk piros udvar veszi körül. Az érett gyümölcsön fakóbarna besüppedő foltok találhatók. A betegség csak csapadékos években jelentkezik. Védekezni sziromhullás után rendszeresen 10 naponként kell a következő permetszerekkel Topsin-M 70WDG, Dithane-M 45, Polyram DF. A második és a harmadik képen pedig szintén csapadékos évben jelenik meg a kajszin a ventúriás varasodás. (A himlő vírusos betegség, ami nem csak a gyümölcsön és levélen okoz foltosodást, hanem a magon is. Ez ellen nem lehet védekezni. A vírus vektorok levéltetvek ellen rendszeresen rovarölő szerrel kell védekezni.) A ventúriás varasodás ellen Dithane M-45, Topsin-M 70WDG. Topas 100 EC, Chorus 50WG, Kocide 2000 gombaölőszerekkel lehet a vegetációban a szirom hullás után 10 naponta, kombinálva rovarölő szerrel. A metszés és a túlkötődés esetén a gyümölcsritkítás, elengedhetetlen fitotechnikai munkaművelet a szellős koronájú fa és a szép nagy egészséges gyümölcsök kineveléséhez. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Zsolt! Ne aggódjon! Ezek a gombák nem jelentenek veszélyt a növényére. Mivel ezek a gombák korhadéklakók, ezért a korhadó ültető közegben nagyon jól érzik magukat! amit lát ezekből szedje ki, virágzás után ültesse friss keverékbe! Valószínüleg már régi lehetett a keverék!