3401. Esőkert kialakítása házilag: ezekre figyelj
Mocsaras, mélyen fekvő, nedves talajú a terület, ahol laksz? Nos, úgy tűnik, kertrendezési problémáidra az esőkert kialakítása lehet a megoldás. Mutatjuk a növénylistát!
Mocsaras, mélyen fekvő, nedves talajú a terület, ahol laksz? Nos, úgy tűnik, kertrendezési problémáidra az esőkert kialakítása lehet a megoldás. Mutatjuk a növénylistát!
A kert barna aranya csodát tesz a növényekkel. Így állj neki!
Szeretnéd, hogy az udvarod tavasztól egészen a Mikulás eljöveteléig nagyon szép legyen? Az őszi színekben pompázó kert, a sokszínű lehulló levél hangulatossá teszi udvarodat. Az alábbi bokrok vidámmá tehetik az egyre rövidülő nappalokat:
Hozzávalók: 4 csupor kimagvazott kockára vágott görögdinnye, 1/3 csupor apróra vágott, mentalevél, 3 csupor friss málna, 1 evőkanál méz, 2 teáskanál citroé.
Július 18 és 31 között nyereményjáték indul a Facebook oldalunkon "Színek harca" címmel. Olvasd el a játék szabályzatát, és nyerj egy favirág csokrot!
Üdvözlöm! Szárcsomónak hívják amire gondol, latinul nodus a megnevezése. Valóban, itt találhatóak olyan sejtek, amelyekből a másodlagos gyökerek ki tudnak alakulni. Nem vagyok egészen otthon a szobanövényekben, de a dísznövényeket rendszerint a nodusból gyökereztetik. A csatolt képeken nem látok ilyet a monsterán. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Nem kell metszeni, majd csak jövő tavasszal. Most csak gyakori öntözést, esetleg tápoldatozást kíván. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Rita! Sajnos könnyen elképzelhető, hogy a probléma a tujákkal van. A lehulló levelek, tobozbogyók erősen savanyítják a talajt, ami a legtöbb növénynek nem megfelelő. A legtöbb növény nem szereti az árnyékot, nem tér ki rá, hogy mennyire napos a hely, ha árnyékot vetnek a tuják, az megmagyarázza miért nem díszít semmi sem igazán. A hagymás növényeknek nem szabad addig levágni a szárát, amíg maguktól vissza nem húzódnak a talajba. Lehet, hogy érdemes volna más helyet keresni az ágyásnak, ahol jobbak a körülmények. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Igen spárgának nézem, hazánkban is megtalálható kivadult növény. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Róbert! Orsó koronaformát javaslok. Kérem nézzen utána, sok videó, ábra szemlélteti. Metszeni már késő, jövőre március első felében el kell végezni a metszést még a kihajtás előtt. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs