341. Kofavizit II.: Őstermelő 0-24
Egy rendes városi piacon mindig vannak őstermelők. Egy Lehel piaci őstermelőt kérdeztünk arról, hogyan osztja be a napját kétszer 12 óra munkára.
Egy rendes városi piacon mindig vannak őstermelők. Egy Lehel piaci őstermelőt kérdeztünk arról, hogyan osztja be a napját kétszer 12 óra munkára.
Megnéztük, milyen újdonságok próbálnak betörni 2007-ben a hazai élelmiszerpiacra. Láttunk biogesztenye-pürét, pálmazsíros gombacsipszet és sok más izgalmas földi jót.
Ez itt nem a reklám helye, hanem egyszerűen kíváncsiak lettünk, mit kell tudnia egy Kiváló Áruda díjas faiskolai lerakatnak. Így megkérdeztünk egyet!
Pár éve már megkérdeztük Bálint gazdát, hogy mit okoz a kertben a szokatlanul enyhe tél. A sok kemény telet megélt kertész videóriportban mondja el megérzéseit.
Mindenre elszánt vásárlók a biopiaci séta helyett házhoz rendelik az ökotermékeket. Annak ellenére, hogy a kézbesítés 17-02 óra között történik.
Nem tudom kitől kapta a "megfelelő" közeg tippet, de én úgy látom, hogy a növény valamilyen homokos kaktuszföldszerűségben van. Sajnos nem ez a megfelelő közeg a növénynek, de mivel már elsárgult, így csak egy gyors mentési kísérletként: azonnal kiszedni a talajból, lemosni a gyökeréről mindent, megszárítani a növényt, majd gombaölőszerrel lepermetezni! Ezután párás helyen, de szárazon tartani legalább 2-3 napig, és csak utána ültetni egy sokkal szellősebb, darabosabb ültetőközegbe, amely ne tartalmazzon virágföldet.
Jó lett volna télire világos, de hűvös - 10 °C körüli - helyen elhelyezni. A fűtött lakás túl meleg volt számára, és emiatt valószínüleg több locsolást igényelt volna. A túl laza, tőzeges föld is okozhatta a növény halálát: a fűtött lakásban nem tartotta a vizet a növény igényeinek megfelelően, és valószínűleg az már nem él. Gergely Díszfaiskola Gödöllő
Tudomásom szerint a növény levélnyelét fogyasztják, sütemény, kompót, leves formájában. Magát a levelet csak kora tavasszal, mert később a sok oxálsav miatt hashajtó hatású. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Evika! A képen egy koreai labdarózsa (viburnum carlesii) látható.
Kedves Érdeklődő! A csúcsok leveleit meg kell vizsgálni, szét kell hajtani, hogy látható-e bennük levéltetű. A tetvek jelenlétét jelzi az is, ha hangyákkal találkozunk a hajtásokon. A kórokozók ellen rovarölő szerekkel lehet védekezni.