346. 2007. JANUÁR 31.
90-105-140. Az elmúlt években így változott a Golden alma januári kezdőára a nagybanin. Júliusig csak emelkedés várható.
90-105-140. Az elmúlt években így változott a Golden alma januári kezdőára a nagybanin. Júliusig csak emelkedés várható.
Még csak 5 évesek, mégis talán a legsikeresebb magyar pálinkapárlók az agárdiak. Meglestük a berendezéseiket!
Hogyan tehetjük életmódunkat környezetbaráttá? Mi köze vásárlási szokásainknak a társadalmi problémákhoz? A Tudatos Vásárlók Egyesülete a fogyasztók szolgálatában.
Az évelőágyak tervezését már most megkezdhetjük, bár virágzásukra még legalább márciusig várnunk kell. Most viszont nyár elejei, termetes, vágott virágnak is alkalmas évelőket ajánlunk!
Telepítsünk minél több a helyi környezethez alkalmazkodó gyümölcsfát, melyek kevesebb permetezésel is bőségesen teremnek! Melléjük alakítsunk ki méhcsalogató virágos foltokat a kertben.
Attól függ, hogy melyik ciklámen fajt tart. A szobai cikláment természetesen be kell hozni a lakásba, és világos, fagymentes helyet kell biztosítani számára. A borostyánlevelű ciklámen viszont a kertben is áttelel. Az alábbi cikkekben bemutatjuk a különböző fajokat, fajtákat és azok tartásának feltételeit.
A takácsatka több tápnövényű kártevő, tehát ha egyszer beszabadul a lakásba, valószínű, hogy több növényt is megtámad. A fehér pontok pedig jellegzetes takácsatka kártételre utalnak- a szívogatások helyén keletkeznek. A takácsatkák a száraz, alacsony páratartalmú helyeken érzik jól magukat, tehát párásítani, illetve atkaölővel permetezni a növényeket.
A növény kilétét sajnos erről a fotóról nem tudom megállapítani, ezért a betegséget is nehezebb megállapítani. A foltok gombás megbetegedésre utalnak. Érdemes a fertőzött leveleket leszedni a növényről, de ha az egész növényt ellepte, jobb, ha megválnunk tőle, nehogy a többi szobanövényre is átterjedjen.
A szobai futóka kedvelt dísznövény, meleg, párás szobában érzi igazán jól magát. Huzatban vagy alacsony páratrtalmú szobában levélszélei megbarnulhatnak. Márciustól októberig kéthetente tápoldatozzuk. Ha a párásítás nem megoldható, télire érdemes hűvösebb szobába vinnünk.
Abban valóban igaza van, hogy a rhododendron a savas talajt (és a párás levegőt) szereti, de a diólevelek mást hatást váltanak ki. A dió levelében, gyökerében olyan anyagok halmozódnak fel, amelyek gátolják a környezetében lévő növények fejlődését, ezért semmiképp sem tanácsos azzal takarni a növényeket. A mészkerülő növényeknél inkább a fenyő tűlevelei alkalmasak. A tűlevelek viszont nagyon lassan bomlanak le, ezért még ültetés előtt kell a kert azon részében talajt cserélnünk, ahová a rhododendront fogjuk ültetni.