3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Ha a földréteg vastagsága van legalább 30-40 cm, meg lehet próbálni valamelyik alacsony, igénytelen kúszóborókát ültetni, de csak akkor javaslom, ha rendszeresen tudja öntözni.
Kedves Ilona! Így a leírás alapján elég nehéz, de azt gondolom, talán tőzeglegyek szaporodtak el. Ennek lárvái a földben fejlődnek, nedves körülmények között elszaporodnak és a növény gyökereit is megtámadják. Ellenük lehet védekezni Dimilin 25 WP-vel. Alkalmazás: a tövek beöntözése 3-4 g/m2 dózisban. Ezt meg kell ismételni 2-3-szor, egy-egy hetet kihagyva. Üdvözlettel: Növényorvos
Szimpla hibridek. A sárga az az Oncidium ornithochyncum hibridje. Mindhárom sok fényt (de nem tűző napot) kedvel. Szeretik ha 2 öntözés között kiszáradnak. A dendróbiumok a szűk cserépben tartást is szeretik. Ültetőközege mindnek tőzegmentes apró-közepes szemű fakéreg legyen. Sok sikert!
Nem tudjuk mekkora lehet a hagymaméret, de gyanítjuk, hogy vagy kimerítette egy korábbi virágzás (a levélből nem derült ki mikor virágzott ezt megelőzően) vagy nem megfelelő a méret a virágzásra. Ültetés után 4-6 héttel virágozni kellene a hagymának. A levéllel a növény erősödni szeretne, ha levágja sem fog már virágozni mert először a virágnak kellene megjelennie. Tápoldat segíti az erősödést.
A homokos talaj már önmagában megnehezíti a növények életét, mivel tápanyagban szegény, és a nedvességet is rövid ideig tartja. Hogy homokos talajban milyen növényeket ültethetünk, arról ITT ÍRTUNK >> Homokos talaj és árnyékos hely esetében próbálkozhat a gólyaorr (Geranium sp.), és a kökörcsin (Pulsatilla sp.) virágok telepítésével. Viszont a talaj javítása (szervestrágya) minden esetben ajánlott, már ha lehetséges.