3546. Czeglédi Csaba - Műzöld
Előrebocsátom minden kedves olvasónak, hogy ez nem egy klasszikus szépirodalmi mű, nem egy izgalmas krimi, nem egy szívfacsaróan romantikus történet, és még csak nem is egy modern fantasy.
Előrebocsátom minden kedves olvasónak, hogy ez nem egy klasszikus szépirodalmi mű, nem egy izgalmas krimi, nem egy szívfacsaróan romantikus történet, és még csak nem is egy modern fantasy.
Az edényben nevelt növények fejlődéséhez megfelelő ültetőközeg szükséges. Különböző növényekhez különböző közegek felelnek meg. Ha steril, gyomnövénymentes ültetőközeget használunk, a növénygondozás során értékes időt spórolhatunk meg.
A medencék vizének fertőtlenítésére legtöbben a klórt ajánlják. De miért is? A következőkben szeretnénk bemutatni néhány alternatív módot is!
A hagymás és a gumós növényeket vegetatív, ill. generatív úton is szaporíthatjuk. Utóbbin a magvetést értjük, aminek azonban a nemesített, kertészeti változatoknál viszonylag kicsi a jelentősége, csak néhány fajnál használható módszer.
Hozzávalók: 1 kis pohár szőlőlé, 1 kis pohár víz, 1 evőkanál cukor, 8-10 szem muskotályszőlő, 8-10 szem mazsola, 1 citromkarika.
Ha nem látott élősködőt a növényen, a levélhullás a nem megfelelő környezeti feltételekre utal, hideg vagy sötét helyre kerülhetett a növény, ami okozhat ilyen tünetet. <p> Hogyan segíthet ezen? Helyezze növényét napos, huzatmentes és meleg helyre. Nyáron hetente télen két vagy három hetente érdemes tápoldatozni.
Élettani okok hatására és gombabetegség is kiválthatja a tuják pikkelyleveleinek barnulását. A kórokozók főleg a kalciummal és magnéziummal nem megfelelően ellátott növényeket támadja meg. Ha megbizonyosodtunk, hogy kórokokozó hatására történik a levélhullás a beteg hajtásokat el kell távolítani, majd permetezni szükséges. Erről szól alábbi cikkünk:
Annak oka, hogy a leander levelei lehullnak lehet egyrészt az is, ha túl kevés vizet kap, másrészt pedig, ha túlöntözi. Ilyenkor bőségesen kell öntözni, de a pangó vizet nem szereti. <p>Próbáljon meg gondoskodni a hibiszkusz számára kedvező feltételekről. A hibiszkusz a világos, meleg, de szellős helyet kedveli. A leanderhez hasonlóan nyáron bőségesen kell ezt is öntözni, de a pangó vizet a hibiszkusz sem szereti.
A virágok elnyílása után, ha nem engedte, hogy a magházak kifejlődjenek, akkor az gyakorlatilag elegendő, mert így nem használ el feleslegesen tápanyagokat a növény. Elvirágzás után a tulipán levelei fokozatosan elhervadnak, elsárgulnak, megbarnulnak, vagyis a növény behúzódik. A hagymákat legfeljebb három évig szabad egy helyben hagyni. Ezután viszont már fel kell szedni őket.
Vesse el a magot egy cserépbe tél végén. 4 fokon 6 hét elteltével indul meg a csírázás. Ezután ültesse ki a végső helyére olyan gyorsan, ahogy csak lehet. Az első két télen védeni kell. A fenyőnek gyér gyökérzete van, ezért érdemes minél előbb az állandó helyére ültetni, hogy jobban fejlődjön. A 30 és 90cm-es növényeket ki lehet ültetni.<p>Szinte minden talajtípuson (kivéve lápos ingoványon) jól fejlődik, ha az jó vízáteresztő. A begyökeresedett növények jobban viselik a szárazságot. Napos fekvésű helyre telepítse.