3566. Borospincék, borkészítés, borvidékeink
2011 októberében jelent meg könyve Borospincék, borkészítés, borvidékeink címmel a Cser Kiadó gondozásában.
2011 októberében jelent meg könyve Borospincék, borkészítés, borvidékeink címmel a Cser Kiadó gondozásában.
Kedvenc szobanövényeinket otthon is könnyen szaporíthatjuk. Mutatjuk, hogyan!
Hozzávalók 8 személyre: 1 kg savanyú káposzta, 1 L száraz fehérbor, 2 evőkanál olaj, 3-4 babérlevél, só, 1 kiskanál fekete bors, 60 dkg füstölt oldalas, 30 dkg füstölt kolbász, 30 dkg füstölt tarja.
Játssz te is a Facebook oldalunkon zajló Tökös játék az Édenkert Könyváruházzal! című versenyünkben, és tied lehet a 8 nyereménykönyv egyike! Képekre fel!
A Halloween ünnepe és az ezzel társuló tökfaragás egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Egyre több az ötletes alkotás, és amikor azt hinnénk, hogy már láttuk a legjobbakat, akkor döbbenünk rá, hogy még lehet fokozni. Itt vannak a bizonyítékok!
Nagyon egyszerű a válasz, nem érdemes. A vastag mulcsréteg megakadályozhatja a hagymások normális fejlődését.
Általánosságban elmondható, hogy hagymás növények egymástól való ültetési távolsága 2-3 hagymányi. A megadott mennyiség inkább kevésnek, mint soknak tűnik. A hagymások úgy mutatnak jól, ha tömegben, viszonylag sűrűn vannak ültetve. Pl. a 20 db krókusz mindösszesen egy 20 cm x 20 cm helyet foglal el. Sokkal jobb kombinálni a korán nyíló krókuszt és más hagymásokat (Scilla, Puschinia, Chionodoxa, Galanthus, Eranthis,) gyönyikéket nárciszokkal vagy jácintokat későn nyiló (április vége-május eleje) tulipánokkal. Helykihasználás miatt a lehet őket egymás fölé is ültetni (krókuszt jácinttal vagy nárcisszal) A cigányvirág ültetését nem ajánljuk, mert csak mérsékelten télálló. Kérem nézze meg a következő oldalon található képeket ezek segítséget adnak Önnek az ültetéshez:
A selyemakác (Albizia julibrissin) hazánkban teljesen télálló fatermetű növény. Első években alaposan vissza szokott fagyni, főleg akkor, ha Magyarország hűvösebb területén ültetik ki. Pécs környékén ezek a növények még fiatal korukban se fagynak vissza. Nem kell aggódni, idővel megerősödik és akkor már a hideg nem tesz kárt benne. Ha takarni szeretné, akkor száraz fűrészport vagy faforgácsot, esetleg száraz növényi részeket használjon. Az egészre rá lehet húzni egy mindkét oldalán nyitott zsákot, felülről megtömni a szigetelő anyaggal, majd bekötözni és kész a takarás.
Ha a jelenlegi közegben határozottan fejlődik, akkor semmiképpen ne ültessük át, míg el nem éri a "felnőtt"kort, akkor sem ha a gyökerei a levegőben "lógnak". Elképzelhető, hogy egy helytelen leválasztáskor megsérül a szár és nem tudja gyógyitani a sebet. Ilyenkor az a szár fokozatosan elpusztul, de fog hozni újat helyette. A folyamat nem állítható meg.
A felnőtt kor elérése függ attól, hogy sarjról vagy magvetésről szaporitott növényről van szó. Magvetésről 3-7 év között (fajtól függően), mig sarjról általában 2 év.