3566. Borospincék, borkészítés, borvidékeink
2011 októberében jelent meg könyve Borospincék, borkészítés, borvidékeink címmel a Cser Kiadó gondozásában.
2011 októberében jelent meg könyve Borospincék, borkészítés, borvidékeink címmel a Cser Kiadó gondozásában.
Kedvenc szobanövényeinket otthon is könnyen szaporíthatjuk. Mutatjuk, hogyan!
Hozzávalók 8 személyre: 1 kg savanyú káposzta, 1 L száraz fehérbor, 2 evőkanál olaj, 3-4 babérlevél, só, 1 kiskanál fekete bors, 60 dkg füstölt oldalas, 30 dkg füstölt kolbász, 30 dkg füstölt tarja.
Játssz te is a Facebook oldalunkon zajló Tökös játék az Édenkert Könyváruházzal! című versenyünkben, és tied lehet a 8 nyereménykönyv egyike! Képekre fel!
A Halloween ünnepe és az ezzel társuló tökfaragás egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Egyre több az ötletes alkotás, és amikor azt hinnénk, hogy már láttuk a legjobbakat, akkor döbbenünk rá, hogy még lehet fokozni. Itt vannak a bizonyítékok!
A gyümölcs lehullásának több oka is lehet. A május eleji fagy is okozhatott olyan hatást, aminek következtében lehull a fejlődő gyümölcs. Ilyen esetben a stresszhatást védő lombtrágyával (pl Biofit) védekezhetünk. Esetleg szélvihar, vagy hosszabb ideig tartó csapadék hiány is okozhatta a lehullást. Sajnos az ilyen természeti időjárás miatti problémák ellen nem tudunk védekezni.
Kedves Vyvien Fable! A pontosításhoz tudnunk kellene, hogy eddig milyen növényvédő szerekkel kezelték a rózsákat, milyen dózisban és milyen időjárási körülmények között? Esetleg fényképek is sokat tudnak segíteni nekünk. Üdvözlettel: Növényorvos
A vásárolt növény nem télálló, mivel indiai származású. Egynyáriként tartható, mely a fagyokig díszít. Sajnos bővebb információt én sem tudok erről a növényről, mivel én is most hallom először a nevét. A virágágyakban központi helyre kerüljön, mivel magas növésű. Üdvözlettel Kiss Krisztián
Kedves hömpölygő! Az agyagos talaj problémája sokaknak okoz fejfájást. Habár legtöbbször ezt ajánlják, de a homok és a kavics hozzáadása legtöbbször nem bizonyul hatékonynak. A talajforgatás is segíthet, de hosszabb távon az sem hatékony. A szervestrágya, komposzt fellazítja kissé a talajt, de csodára nem kell számítani. Az agyagos talajban a tápanyag is nehezebben terjed, ezért ajánlott nagyobb mennyiségben kijuttatni. A homokos, kavicsos megoldást esetleg talajtakaróval tehetjük eredményesebbé, különben ahogy írta is, a nedvesség hamar elpárolog. Az agyagos talaj ellen leggyakrabban emelt ágyással szoktak védekezni, de az Ön esetében ez sem megvalósítható. Akik nem engedhetik meg maguknak (és a legtöbben ebbe a kategóriába esnek), legtöbben a növényeiket szokták a kertjük talajához igazítani. Kapcsolódó cikkek: Hogyan javítsuk fel az agyagos talajt? Kertészkedés szegény talajban Mit ültessünk, ha rossz vízelvezetésű a talajunk? Mit tegyünk, ha nedves a talajunk?
Kedves hömpölygő! Az igények: Fényigény: félárnyékba, napra Vízigény: közepes Talajigény: jó vízelvezetésű kerti talaj, amit tőzeggel lehet dúsítani Az e-mailom: info@kertrendorseg.hu