3566. Borospincék, borkészítés, borvidékeink
2011 októberében jelent meg könyve Borospincék, borkészítés, borvidékeink címmel a Cser Kiadó gondozásában.
2011 októberében jelent meg könyve Borospincék, borkészítés, borvidékeink címmel a Cser Kiadó gondozásában.
Kedvenc szobanövényeinket otthon is könnyen szaporíthatjuk. Mutatjuk, hogyan!
Hozzávalók 8 személyre: 1 kg savanyú káposzta, 1 L száraz fehérbor, 2 evőkanál olaj, 3-4 babérlevél, só, 1 kiskanál fekete bors, 60 dkg füstölt oldalas, 30 dkg füstölt kolbász, 30 dkg füstölt tarja.
Játssz te is a Facebook oldalunkon zajló Tökös játék az Édenkert Könyváruházzal! című versenyünkben, és tied lehet a 8 nyereménykönyv egyike! Képekre fel!
A Halloween ünnepe és az ezzel társuló tökfaragás egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Egyre több az ötletes alkotás, és amikor azt hinnénk, hogy már láttuk a legjobbakat, akkor döbbenünk rá, hogy még lehet fokozni. Itt vannak a bizonyítékok!
Kedves Kerttulajdonos! Az ültetési távolság valóban nagyon kevés. Ilyenkor előfordulhat, hogy később az erős oldalgyökerek "megemelik" a kerítés lábazatát. Javaslom, hogy tavasszal minden irányból, egyformán vágja vissza az oldalhajtásokat kb. a felére. Ezt minden évben megismételve sűrű szerkezetű, keskeny sövényt fog kapni, amely - ha a növények oldalt már összeértek - sövénynyíróval vágható.
Üdvözlöm! A rossz hírem az, hogy semmivel nem tudják őket elriasztani! Sajnos meg kell szokni a madarak jelenlétét, illetve át kell alakítani a helyet, a kéreg helyett esetleg talajtakaró növényekkel, vagy kaviccsal, kőzúzalékkal!
Kedves Emese! Ez egy valóban ritka növény: Cornus macrophylla névre hallgat, ez egy som-féle!
Tisztelt János! A végleges tőkeforma a 3. évben alakul ki, ezért azt javaslom, hogy a vesszőket hagyja rövidebbre, akkor is, ha a tőke több, mint 3 éves, de szerintem nem valószínű! Tehát: a lekötött kart hagyja rövidebbre és minden évben hagyja hosszabbra!
Kedves Brigi! Nem ismerem a könyvet, de nem hiszem, hogy bárkit félrevezetnének, hiszen azért szakmai lektoráláson megy keresztül. Az elképzelhető, hogy egyes könyvekben néha eltérő módon írnak ugyan azon növényről, de alapjába véve nagyon nem térnek el, de hangsúlyozom, a könyvet nem ismerem, de a kereskedelmi és szakmai szabályokat figyelembe véve, biztosan használható a könyv!