3656. Így készül a citromos vonat-tekercs!
A következőkben a citromos vonat-tekercs elkészítését írjuk le, mely nagyszerű választás születésnapok vagy egyéb ünnepi alkalmakra.
A következőkben a citromos vonat-tekercs elkészítését írjuk le, mely nagyszerű választás születésnapok vagy egyéb ünnepi alkalmakra.
Az Uzsoki utca 57 számot október 28-án elárasztották a zuglói kertbarátok, akik Megyeri Szabolcs kertészmérnök irányítása alatt, a régi utcafrontból egy látványos utcafronti díszkertet hoztak létre. A jó hangulatban zajló munkanapot pedig egy kis uzsonnázgatással zárták.
A Virágzó Zugló 2011 Programja több esetben is bebizonyította, hogy egy minimális segítséggel, közös összefogással és megfelelő rendezettséggel néhány óra alatt is hatalmas változásokat lehet létrehozni. A Tihamér utca 21 szám alatti munkálatok egy újabb, bizonyíték rá, hogy szépet alkotni nem is olyan nehéz.
"Nincs olyan kert, amit nem lehetne tovább szépíteni" - tudja ezt bármilyen kertbarát. Így volt ez 2011. október 8-án is a Zoborhegy tér 9 szám alatt is, ahol az amúgy sem elhanyagolt utcafronti részt sikerült a kertbarátoknak még szebbé alakítaniuk.
Általánosságban elmondható, hogy a termesztett növények számára minden jónak eredője maga a termőföld. Azon azonban már vitatkozunk, hogy csak a talajban lehet növényt termeszteni. A tudomány eredményeinek felhasználásával kőzúzalék, homok, műanyagok, szalma, fakéreg, tőzeg, kőgyapot, tápoldat stb. felhasználásával helyettesíthetjük a termőtalajt (izolált termesztés).
A pálmaliliom szaporításának feltétele a meleg szoba és a magas páratartalom. Kb. 30 cm-es darabokat vágjon le. Távolítsa el az alsó leveleket, majd hagyja beszáradni a sebet. A dugvány csak ezután ültethető homok-föld keverékbe. A kellően magas páratartalmat úgy biztosíthatjuk, hogy egy vékony fóliával védőburkot alakítunk ki a dugvány fölé.
Az angyaltrombitát (Brugmansia sp.) a fagyok elmúltával lehet kitenni teraszunkra, kertünkbe. Érdemes mielőbb a telelőhelyről kihoznnk, s ha mégis fagyos éjszakát mons a zelőrejelzés, akkor vigyük fagyvédett helyre. Nagyméretű edénybe - lehetőleg ne könnyű cserépedénybe ültetve - vagy a szabadban keressünk neki egy szélvédett, napos helyet. Gyakori öntözést és tápoldatozást rendeteg virággal fogja meghálálni. Forró nyári napokon akár napi kétszeri öntözést is szívesen fogad. Ősszel erőteljesen vágjuk vissza, majd hűvös helyen (5-10 °C-on) teleltessük. Szaporítani nyáron lehet, virágkezdeményt nem tartalmazó hajtásdugványról. Vízbe vagy homokba mártva gyökereztessük, majd ültessük laza szerkezetű talajba. Kisgyermekes kertben vigyázzunk, mert a növény minden része mérgező! Virágözönnel kápráztat el minket az angyaltrombita Citrusfélék, leander, murvafürt: dézsás növények felkészítése a szezonra Dézsás növények teleltetése - melyiket mikor vigyük védett helyre?
A murvaqfürt (Bougainvillea) az erőteljes növekedéshez bőséges napfényt, friss levegőt, rendszeres tápoldatozást kíván. Remélem tavasszal megmetszett növénye azóta rendes növekedésnek indult. <p>Mivel a murvafürt érzékeny a hidegre csak a tavaszi fagyok elmúltával lehet teraszunkra vagy kertünkbe kivinni, majd az ősz beálltával erősen visszametszve 8-10 °C-os, világos helyiségbe vinni teleltetni. A virágzást az átmeneti kiszáradás és az alacsony hőmérséklet indukálja. <p>További információkat talál a murvafürtről alábbi cikkünkben:
Ha a növényeink a barnás foltokon kívül nem talál semmilyen kórokozóra utaló nyomot (apró fekete foltok, rovarok stb.) akkor növényeinek élettani eredetű problémája lehet. Leggyakrabban előforduló probléma az öntözéssel okozott alul- vagy túllocsolás. Erről szól az alábbi cikk is:
Az a leghelyesebb megoldás, ha a citromfácskát edényben neveljük fel és azt télen szobában, nyáron pedig a szabadban tartjuk. A citromfa érzékeny a szélre: ezért kívánatos a fát félárnyékban, védett helyen elhelyezni. A huzatos hely lehet az oka a virágok vagy a termés eldobásának.