3676. Készítsünk gombakrémmel töltött palacsintát!
A gombakrémmel töltött palacsinta hozzávalói: hígpalacsinták, gomba, só, bors, édes fűszerpaprika, hagyma, kapor.
A gombakrémmel töltött palacsinta hozzávalói: hígpalacsinták, gomba, só, bors, édes fűszerpaprika, hagyma, kapor.
A tea - amellett, hogy igen népszerű ital, és egyes kultúrák szerves hozzátartozója - az egészségre is számos jótékony hatással bír. A teának az antioxidáns hatás mellett fertőtlenítő, antibakteriális hatása is van a benne található katekinek jelenétének köszönhetően.
A zöld tea pozitív egészségügyi hatásait számos kutatás és vizsgálat igazolta. A teában lévő hatóanyagok segítenek a fogyásban, rákmegelőző, koleszterinszintet csökkentő, érvédő szerepük is régóta ismert tény az orvoslásban.
A csonthéjas gyümölcsfajok legtöbbjéről elmondható, hogy a fajtaalany-összeállítások igen széles választékát kínálják a faiskolák. A következőkben négy tűrőképes csonthéjas gyümölcsöt mutatunk röviden be.
A fokhagyma antimikrobiális hatását már Arisztotelész és Hippokratész is ismerte. Mikrobaölő hatása miatt a második világháborúban is alkalmazták a sebek elfertőződésének megelőzésére.
Sajnos ahol a hangyák megjelennek a kertben, ott fel kell készülni a levéltetvek elleni védekezésre. Erre a célra igen jó szerek állnak rendelkezésünkre; ilyenek a Bi 58, a Flibol E, az Unitron 40 EC, a Decis 2,5 EC, a Chinetrin 25 EC, a Piretrin stb. A kerti ágyásokban, a gyepben levő hangyabolyt a legegyszerűbb széttúrni, és rovarölő szerrel lepermetezni. Ezt többször is meg kell ismételni, mert csak azok a hangyák pusztulnak el, amelyeket közvetlenül ért a permetlé, de ezek is elmásznak, és valahol a föld alatt szívódik fel testükben a halálos méreg. Helyettük más hangyák jönnek a felszínre; ezeket csak ismételt permetezéssel lehet elpusztítani.
Vegyszeresen én a réztartalmú szereket javasolnám. Mivel már termőre fordult, így a rövid várakozási idejű peszticideket javasolnám. 10 naponként legalább 6 alkalommal kell permetezni. Ezután még 2-3 alkalommal, 10 napos időközzel végzett kiegészítő permetezésre lehet szükség. Védekezésre a kasugamicin, rézszulfát, rézhidroxid és a rézoxiklorid tartalmú szerek jöhetnek számításba.
Alaposan vissza kell vágni, 10-15 cm maradjon.
A fajok többsége évelő lágyszárú, néhány félcserje, egy csoportjuk egy- vagy kétéves lágyszárú. Tartsuk a földjét mindig nedvesen, két öntözés között hagyjuk, hogy a talaj felszíne egy kicsit kiszikkadjon. Lehetőleg szobahőmérsékletű vizet használjunk, s ügyeljünk, hogy az is csak a talajt és ne a leveleket érje. Páratartalom: Nagy páratartalmat igényel, ezért a cserepet állítsuk nedves kavicsrétegre. Betegségek: A tűző naptól sárga foltos lesz a levele, a túlöntözés tőrothadásos megbetegedést okozhat. Ha a virágok és a levelek penészesek, botrítisz- vagy lisztharmatfertőzés támadta meg.
A csiga roppant falánk jószág, amely válogatás nélkül megrágja a kertben kiültetett virágokat, a zöldségféléket, a szamócatöveket, de még a kutya eledelét is képes megenni, szóval teljesen általános, hogy ilyen csigákat lát. Limex nevű granulátummal védekezhet ellenük. A szert a növények sorközébe, kis kupacokban vagy sávosan szórjuk ki gondosan ügyelve arra, hogy a szer ne kerüljön a növények levelére. A Limexet nem jó használni fejessaláta, káposzta, sóska és kapor közelében, mert ezeknek a leveleit fogyasztjuk. 10 négyzetméterre 6 g szert használjon. A gyártott csiga csalogató szerek metaldehidet tartalmaznak.